اسلامی در حاشیه جلسه دولت:

ایران با بوئینگ و طرف اوكراینی بیشترین همكاری را داشته است

ایران با بوئینگ و طرف اوكراینی بیشترین همكاری را داشته است به گزارش مسكن گزین وزیر راه اظهار داشت: از لحظات اول حادثه، سازمان هواپیمایی كشوری با شركت بوئینگ و طرف اوكراینی و همه طرف هایی كه باید در این بررسی حضور داشته باشند، بالاترین همكاری را داشته است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوكراین اظهار داشت: من در مسافرت به اوكراین حامل پیام تسلیت جناب آقای رئیس جمهور به دولت و ملت اوكراین بودم.
وی افزود: پس از تسلیم پیام تسلیت رئیس جمهور با رئیس جمهور و بعضی از كابینه اوكراین كه به بحث سانحه سقوط هواپیما ارتباط داشتند دیدار داشتم و همینطور جلساتی را با وزیر امورخارجه و وزیر حمل و نقل كشور اوكراین داشتیم. مسائلی كه در این جلسات عنوان شد در بیانیه رئیس جمهور این كشور هم وجود داشت و از همكاری و همراهی ویژه ایران در بررسی این مورد تشكر كردند و همینطور قولی كه رئیس جمهور كشورمان برای انتقال پیكر جانباختگان این حادثه به كشور اوكراین داده بود، انجام شد.
اسلامی اظهار داشت: در این جلسات تاكید شد روند بررسی سانحه به صورت مشاركت و طبق قواعدی كه در این خصوص وجود دارد انجام و نتایج شفاف و نهایی آن اطلاع رسانی شود. این سفر بسیار مؤثر بود و سانحه در حال بررسی است و نتایج آن اعلام خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی در مورد جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی هم اظهار داشت: جعبه سیاه جزو لاینفك بررسی سانحه است و این سانحه چون در ایران رخ داده مسئول بررسی آن سازمان هواپیمایی بوده و طبق «انكس ۱۳» ایكائو در حال بررسی مبحث است. هیئت بررسی سانحه جهت بررسی مدارك هواپیما هم به اوكراین سفر كردند.
وی اضافه كرد: مردم عزیز ما بدانند از لحظات اول حادثه، سازمان هواپیمایی كشوری با همكاری شركت بوئینگ و طرف اوكراینی و همه طرف هایی كه باید در این بررسی حضور داشته باشند ارتباط برقرار كرده و نمایندگان آنها در روند بررسی سانحه حضور دارند و جعبه سیاه بعنوان یكی از آیتم های مهم سانحه باید بررسی شود. اگر تیم بررسی در بازگشایی اطلاعات این سانحه به مشكل برخورد كند، آن زمان تصمیم می گیرند چگونه از سوی های دیگر برای استخراج اطلاعات كمك بگیرند.

1398/11/02
23:13:10
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک