معاون وزیر راه به مهر خبر داد

شرایط دریافت كارت سوخت وانت

شرایط دریافت كارت سوخت وانت به گزارش مسكن گزین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: از بهمن ماه امسال سهمیه سوخت وانت بارها برمبنای پیمایش تخصیص می یابد و اگر رانندگان یا مالكان، كارت هوشمند نگیرند، با مشكل مواجه خواهند شد.عبدالهاشم حسن نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه برمبنای قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری كالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بمنظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده های كشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط ستاندن كارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور كار قرار داده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: با توجه به این كه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها برمبنای پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت گیرد، پس كلیه رانندگان و مالكان وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری می بایست اسناد حمل وانت بار (كارت هوشمند راننده، كارت هوشمند وانت بار، بارنامه و… و.) دریافت نمایند.
روش های دریافت كارت هوشمند وانت بار
حسن نیا اضافه كرد: برای رفاه حال متقاضیان، امكان ثبت نام غیر حضوری فراهم شده و رانندگان و مالكان وانت بار كه تابحال نسبت به دریافت كارت اقدام نكرده اند می توانند به یكی از روش های ذیل نسبت به ثبت نام برای دریافت اسناد حمل بار اقدام كنند:
۱. ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیرسیستم (sub domain) ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه كارت هوشمند سازمان راهداری در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir
۲. ثبت نام حضوری با مراجعه به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت
دریافت گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد پس از ثبت نام
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برای تسهیل ورود متقاضیان، حداقل شرایط و مدارك لازم از رانندگان ستاندن می شود. بدین سبب مداركی همچون برگ سلامت جسمی و روحی و نیز گواهی های عدم اعتیاد و عدم سوءپیشینه بعد از ثبت نام از متقاضیان ستاندن خواهد شد.
۴۰ هزار تومان؛ هزینه دریافت كارت هوشمند راننده و خودرو
وی گفت: هزینه صدور كارت هوشمند راننده و ناوگان هر كدام بطور جداگانه ۲۰ هزار تومان یعنی جمعاً ۴۰ هزارتومان تعیین شده است.
تخصیص سوخت از ۳ روز آینده صرفاً با پیمایش
حسن نیا تصریح كرد: هم اكنون كلیه زیر ساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم بوده و از بهمن ماه امسال، سوخت ناوگان وانت بار برمبنای پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت. بر همین مبنا به كلیه رانندگان و مالكان وانت بارهای بین شهری سفارش می شود هرچه سریع تر به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت خود بازگشت و ثبت نام كنند تا در ماه های آتی برای فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت خودرو های خود گرفتار مشكل نشوند.

1398/10/29
15:56:10
5.0 / 5
4644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک