هاشمی:

هنوز متن استعفای بهاره آروین به دست ما نرسیده است

هنوز متن استعفای بهاره آروین به دست ما نرسیده است به گزارش مسكن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی در مورد استعفای بهاره آروین عرضه كرد و اظهار داشت: هنوز متن استعفای بهاره آروین به دست ما نرسیده است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا محسن هاشمی در انتها جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه با عنایت به حادثه هواپیمای اوكراینی اغلب اعضاء نسبت به این حادثه تلخ واكنش نشان دادند و بعد از آن وارد دستور كار جلسه امروز شدیم.
وی ادامه داد: در اولین دستور جلسه امروز یك فوریت طرح اجبار عرضه لایحه ساماندهی استفاده از واحدهای مسكونی برای كاربری های اداری و تجاری مورد بررسی قرار گرفت. هم اكنون برخی تغییر كاربری ها در سطح شهر رخ می دهد به شكلی كه واحد مسكونی جهت استفاده اداری مورد بهره برداری قرار می گیرد؛ بنابراین اعضای شورا تصمیم گرفتند كه در شهر تهران و در این عرصه ساماندهی را محقق كنند.
هاشمی افزود: در دستور كار دوم اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه عوارض مبتنی بر ارزش ملك مورد بحث و بررسی قرار گرفت كه در صورت تصویب نهایی این طرح درآمدهای پایدار شهرداری تهران افزوده می شود. از این حیث این طرح از ارزش بسزایی برخوردار می باشد.
وی تصریح كرد: هم اكنون قیمت املاك برای عوارض به صورت منطقه ای اعمال می شود ولی در صورت تصویب و اعمال این طرح قیمت ها را ما تعیین می نماییم و قیمت های تعیین شده مبنای محاسبات عوارضی بر مبنای مرغوبیت ملك قرار می گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به لایحه سند جامع مشاركت و سرمایه گذاری شهر تهران كه بعنوان دستور كار دیگری در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت اضافه كرد: به علت نبود یك مصوبه متقن و ایرادات سازمان بازرسی این لایحه برای تعیین نحوه سرمایه گذاری در شهر و نظم بخشی به آن تدوین شده كه در جلسه امروز از 34 ماده آن 9 ماده مورد بررسی قرار گرفت و مواد دیگر هم در جلسه آینده شورا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی به طرح دو فوریتی اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم در جلسه امروز اشاره نمود و اضافه كرد: طرح دو فوریتی توسط اعضا به هیات رئیسه ارسال شد كه بعد از وصول آن در همین جلسه مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه رای هم آورد. طرحی كه در آن تهیه یادمان برای جانباختگان هواپیمای اوكراینی مورد تاكید قرار گرفته بنابراین مقرر شد شهرداری تهران نسبت به طراحی این یادمان اقدام نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد استعفای بهاره آروین اظهار داشت: هنوز چیزی به دست ما نرسیده و در متنی هم كه ایشان منتشر نمودند ظاهرا در حال فكر كردن در مورد استعفا هستند. بدون شك هر استعفایی كه به شورا برسد مورد بررسی قرار می گیرد البته ابتدا در هیات رئیسه این مورد بررسی می شود و در صورت اصرار عضو، استعفا در صحن مورد بررسی قرار می گیرد.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری در مورد مبحث تأمین واگن های مترو اظهار داشت: ما این مورد را از راه وزارت كشور پیگیری می نماییم و وزارت كشور با بانك مركزی صحبت ها و جلساتی را برگزار كرده و این مضووع در حال پیگیری است؛ اما با عنایت به این كه تأمین منابع مالی این مورد به سمت صندوق توسعه سوق داده شده احیانا بگونه ای است كه در نهایت نیازمند تصمیم رهبری باشند.

رئیس شورای شهر تهران اضافه كرد: من از شهردار تهران خواستم جلسه فوری برگزار كند و از وزارت كشور هم دعوت شود تا این مورد را پیگیری كنید.

وی افزود: من در دیداری با رهبری از ایشان خواستم كه مبحث حمل و نقل عمومی را دریابند كه ایشان هم احیانا این مورد را به رئیس جمهوری منتقل كردند كه امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم اقدامات موثری را در این حوزه برداریم.
1398/10/22
19:32:01
5.0 / 5
4431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک