افزایش ۲۵ درصدی مراجعه به گرمخانه ها

افزایش ۲۵ درصدی مراجعه به گرمخانه ها مسكن گزین: سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش 25 درصدی بازگشت افراد بی خانمان و كارتن خواب به گرمخانه های پایتخت به دنبال كاهش دمای پایتخت آگاهی داد.


سید مالك حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه از هفته گذشته تابحال باتوجه به كاهش درجه هوای پایتخت شاهد افزایش بازگشت افراد كارتن خواب و بی خانمان به گرمخانه های پایتخت هستیم، اظهار داشت: استقبال افراد بی خانمان از گرمخانه های شهرداری تهران به شكلی است كه شاهد رشد حدود ۲۵ درصدی مراجعه به گرمخانه ها تنها در یك هفته اخیر هستیم.
وی با اشاره به اینكه استقبال از گرمخانه ها خصوصاً در مراكز منطقه ۱۱، ۱۴، ۵ و... افزایش داشته است، اضافه كرد: در حوزه گرمخانه های ویژه زنان نیز سه گرمخانه منطقه ۸، ۵ و ۲۲ فعال می باشند هر چند كه هنوز هم ظرفیت خالی دارند.
مالك حسینی با اشاره به كاهش دمای هوا طی هفته جاری اظهار نمود: از مردم و شهروندان درخواست می نماییم كه حواسشان به افراد بی خانمان و كارتن خواب باشد. هر چند كه گشت های سیار سازمان رفاه و خدمات اجتماعی معابر شهر تهران را رصد می كنند اما ممكنست در معابر فرعی و كوچه ها افراد بی خانمانی وجود داشته باشند كه از مردم می خواهیم ضمن تماس با شماره ۱۳۷ این افراد را معرفی كنند.
وی افزود: در هفته گذشته بیشتر از ۳۶۰ كارتن خواب تنها با كمك مردم و تماس با ۱۳۷ شناسایی شده و از خطر سرمازدگی نجات پیدا كردند. شهروندان همیشه ما را در شناسایی و جذب افراد بی خانمان و كارتن خواب یاری می كردند و باردیگر از آنها می خواهیم كه در این روزهای سرد باز هم به ما كمك كنند.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه پنج دستگاه اتوبوس نیز بعنوان گرمخانه های سیار در پنج نقطه شهر تهران مستقر شدند، اظهار داشت: این اتوبوس ها در میدان تجریش، شوش، آزادی و... مستقر هستند.
وی اضافه كرد: باتوجه به برودت هوا ۴۰ واحد گشت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر فعال می باشند تا نسبت به شناسایی و جذب افراد بی خانمان اقدام نمایند.
منبع:

1398/10/20
16:18:55
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک