مقام مسئول بانكی:

امكان دریافت وام مسكن با اوراق همزمان با اقساط مسكن یكم برقرار شد

امكان دریافت وام مسكن با اوراق همزمان با اقساط مسكن یكم برقرار شد به گزارش مسكن گزین مدیر طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن اعلام نمود: كسی كه از محل صندوق پس انداز مسكن یكم تسهیلات مسكن دریافت كرده، می تواند در هنگام پرداخت اقساط، از وام اوراق برای خرید یك مسكن دیگر اقدام نماید.به گزارش مسكن گزین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمد حسن مرادی اعلام نمود: دریافت تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسكن یكم ضوابط خاص خودرا دارد و متقاضیان باید با در نظر گرفتن این ضوابط نسبت به ثبت نام برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. این در حالیست كه دریافت تسهیلات خرید مسكن با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات هیچ محدودیتی ندارد.
وی اشاره كرد: از آنجائیكه در زمان سپرده گذاری و افتتاح حساب برای متقاضیان دریافت تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسكن یكم از بابت واجد شرایط بودن یا نبودن فرد متقاضی برای دریافت این تسهیلات استعلام به عمل نمی آید و استعلام مربوط به این مساله در زمان سررسید موعد پرداخت تسهیلات به وی انجام می شود بدین سبب لازم است متقاضیان، خود نسبت به رعایت ضوابط تعیین شده برای دریافت این تسهیلات دقت كافی به عمل آورند.
مرادی توضیح داد: به این معنا كه همه متقاضیان می توانند مبادرت به سپرده گذاری و افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسكن یكم كنند اما بعد از اتمام دوره سپرده گذاری و در زمان اعطای تسهیلات، بانك نسبت به واجد شرایط بودن یا نبودن متقاضیان برای دریافت این تسهیلات استعلام به عمل آورده و در صورتیكه فرد مالك واحد مسكونی دیگری باشد، قبلاً از تسهیلات خرید مسكن بهره برده باشد و سایر ضوابط مربوط به دریافت این تسهیلات را رعایت نكرده باشد تسهیلاتی به وی تعلق نخواهد گرفت.
وی در پاسخ به این پرسش كه اگر فردی در زمان سپرده گذاری و افتتاح حساب صندوق پس انداز مسكن یكم واجد شرایط بوده، اما در طول دوره سپرده گذاری مبادرت به دریافت تسهیلات با استفاده از اوراق برای خرید مسكن كرده باشد، باز هم می تواند تسهیلات صندوق یكم را دریافت كند؟، اظهار داشت: خیر؛ این فرد چون مبادرت به دریافت تسهیلات دیگری كرده و مالك واحد مسكونی دیگری است، دیگر مشمول دریافت تسهیلات مسكن یكم نخواهد شد؛ چون هم دیگر خانه اولی محسوب نمی گردد و هم از تسهیلات دیگری یعنی تسهیلات اوراق بهره برده است. با این وجود آن دسته از افرادی كه قبلاً تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم گرفته اند می توانند در آینده با استفاده از اوراق مبادرت به دریافت تسهیلات خرید مسكن كنند.
امكان دریافت وام مسكن با اوراق در حین پرداخت اقساط وام مسكن یكم
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه آیا فرد خانه اولی كه تسهیلات یكم دریافت كرده وهم حالا در حال پرداخت اقساط تسهیلات خود است می تواند مبادرت به دریافت تسهیلات از محل اوراق و خرید یك واحد مسكونی دیگر كند، نیز اظهار داشت: بله، دریافت تسهیلات از محل اوراق هیچ محدودیتی ندارد و در چنین حالتی فرد می تواند مبادرت به دریافت تسهیلات اوراق نیز بكند، به شرط آنكه بتواند اقساط ماهانه را پرداخت كند و همین طور مدارك شغلی و درآمدی وی نشان دهد وی از توان مالی كافی برای پرداخت هر دو قسط برخوردارست.
امكان انتقال امتیاز وام مسكن یكم به پدر، مادر، همسر، فرزند، پدربزرگ، مادربزرگ و نوه
مرادی همین طور در پاسخ به این پرسش كه سپرده گذاران صندوق پس انداز مسكن یكم، امتیاز خودرا به چه اشخاصی می توانند واگذار كنند؟، اشاره كرد: در صورت تمایل سپرده گذار، این اشخاص می توانند امتیاز خودرا به اقوام بسیار نزدیك خود یعنی پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ و نوه منتقل كنند. اقوام درجه دوم مشمول این ضابطه نخواهند شد.


منبع:

1398/10/17
22:39:41
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: اوراق , بانك , تسهیلات , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک