سازمان فرهنگی هنری برگزار می كند؛

یلدای خانواده در مراكز حمایتی شهر تهران

یلدای خانواده در مراكز حمایتی شهر تهران مسكن گزین: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یلدای خانواده را با فضاسازی ویژه شب یلدا با هدف تداعی كننده دورهمی های خانواده در 16 مركز حمایتی منتخب شهر تهران اجرا می كند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه برنامه های سازمان فرهنگی به مناسبت بلندترین شب سال با نام «یلدای خانواده» از ۲۵ تا ۳۰ آذر در مناطق ۲۲گانه تهران آگاهی داد.
فاطمیان پور در تشریح این برنامه ها اظهار داشت: یلدا، آیینی ایرانی و خانوادگی است بنا بر این دو ویژه برنامه این سازمان برمبنای خلاء الزامی خانواده شكل گرفته است. ویژه برنامه «به بلندای یلدا» كه در ۱۶ مركز حمایتی منتخب شهر تهران اجرا می شود. در این طرح، كانون های فرهنگی در مناطق منتخب، با بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی موجود در فرهنگ سراها و با یاری گرفتن از نهادهای اجتماعی و حمایتی، در چارچوب گروه های اجتماعی، فرهنگی و هنری به مراكز حمایتی شهر تهران از قبیل مراكز نگهداری كودكان كار، كودكان بی سرپرست، بیمارستان ها، سراهای سالمندان، گرمخانه ها و... رفته و با فضاسازی ویژه شب یلدا، تلاش می كنند این جشن، تداعی كننده دورهمی های خانواده باشد.
وی افزود: «خانه دور نیست» نیز ویژه برنامه ای است كه با هدف ایجاد فضایی برای برگزاری آیین سنتی شب یلدا در میان دانشجویانی كه به خاطر تحصیل در شب یلدا، كنار خانواده های خود به سر نمی برند در خوابگاه دانشگاه علوم پزشكی تهران در چارچوب شاهنامه خوانی، قصه خوانی و حافظ خوانی، ۳۰ آذر در خانه فرهنگ دانشجو برگزار می گردد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: یكی دیگر از سرفصل های اصلی در برگزاری این آیین، توجه به خانواده شهداست. در این راستا دو ویژه برنامه طراحی شده است. «مهرآیین» كه به منظور ارج نهادن به مقام شامخ خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در ۳۲ خانه خانواده شهید انجام می شود. به مناسبت همزمانی شب های یلدا با شروع سال نو میلادی برگزار كنندگان این برنامه با ۸ خانواده شهید اقلیت های مذهبی دیدار خواهند داشت. ویژه برنامه «چله خوبان» نیز شنبه، ۳۰ آذر در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد.
وی توجه به اقشار كم درآمد را از دیگر نكات مهم در طراحی برنامه شب یلدا برشمرد و افزود: ویژه برنامه «میقات خانواده» با هدف تكریم از همكاران زحمتكش در سازمان بوستان ها و خانواده ایشان برنامه ریزی شده است تا فرصتی برای حضور این بخش فعال جامعه در سالن های نمایش فیلم ها در سینما برقرار شود. به همین دلیل پردیس های سینمایی راگا، تماشا و رازی روزهای ۲۷ تا ۳۰ آذر میزبان این خانواده های محترم است. همین طور ویژه برنامه «لبخند یلدا» با هدف ایجاد فرصت تماشای انیمیشن های در حال اكران برای كودكان كار، ۲۹ آذر در محل پردیس تئاتر تهران به نمایش در می آید.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فاطمیان پور اضافه كرد: از دیگر برنامه های حمایتی سازمان می توان به «ارمغان یلدایی» اشاره نمود كه به توزیع اقلام ویژه شب یلدا، توسط كانون های مردمی با مشاركت فروشگاه شهروند در مراكز حمایتی شهر تهران و مناطق كم برخوردار اختصاص دارد.
مسابقه «پازل شب یلدا»، دورهمی اهالی رسانه و فرهنگ در فرهنگ سرای رسانه با عنوان «گرم ترین جلوه پاییز»، مجموعه ۱۱۵ «جشن روشنا» در ۱۱۵ خانه كودك و خانه فرهنگ مشاركتی، تولید كلیپ ویژه شب یلدا برای انتشار در فضای مجازی، تولید بسته فرهنگی «شاد و بلنده یلدا»، محصولی با سوژه خانواده و شب یلدا برای كودكان مهد و پیش دبستانی و همین طور مشاركت در تولید ویژه برنامه یلدایی شبكه یك سیما با عنوان «فرمول یك»، با اجرای علی ضیا از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی هنری در استقبال از بلندترین شب سال است.
«یلدای خانواده» به مناسبت بلندترین شب سال با ۱۳ عنوان برنامه و بیشتر از ۱۷۰ اجرا در مناطق ۲۲گانه تهران میزبان علاقه مندان است.
منبع:

1398/09/28
15:10:05
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: تولید , راه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک