از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛

خبر خوش مسكنی برای كارگران، بازنشستگان و اهالی فرهنگ و رسانه

خبر خوش مسكنی برای كارگران، بازنشستگان و اهالی فرهنگ و رسانه مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهمنامه هایی برای خانه دار كردن كارگران، بازنشستگان، اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با دو وزارت تعاون و فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیك آگاهی داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی شامگاه سه شنبه پنجم آذرماه، بعد از امضا و تبادل تفاهمنامه برنامه اجرایی با همتای سوری خود برای تأسیس سه شركت كارفرمای مشترك در حوزه مسكن و نیز مهیا كردن شرایط حضور شركت های ایرانی در سوریه، به سوالات خبرنگاران درباب طرح های این وزارتخانه برای رونق مسكن در كشور پاسخ گفت.
وی با اشاره به اینكه تلاطم های بازار مسكن، متاثر از بخش مسكن نیست، این مساله را متاثر از پول های سرگردانی دانست كه عده ای برای حفظ ارزش به طلا، زمین، مسكن و یا نظایر آن تبدیل می كنند و این شرایط در بازار تلاطم به وجود می آورد.
اسلامی، مهم ترین هدف دولت و وزارت راه و شهرسازی از راه اندازی واحدهای مسكونی را هماهنگی و اجرای این پروژه ها برای فراهم كردن زمینه خانه دار شدن اقشار هدف خواند و تاكید كرد، این وزارتخانه فارغ از هر اتفاقی كه در بازار صورت گیرد، برنامه خودرا دنبال می كند.
وی اضافه كرد: برای مسكن كارگران و بازنشستگان بزودی با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای امضا می نماییم كه جزئیات آن تا اندازه زیادی مشابه تفاهم نامه ساخت مسكن برای فرهنگیان است.
وزیر راه و شهرسازی، همین طور از فراهم كردن مقدمات طرحی برای خانه دار كردن اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر آگاهی داد و اشاره كرد: به این منظور بزودی تفاهم نامه ای را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد می نماییم.
پیش از این نیز ابراهیم صادقی فر معاون اجتماعی، فرهنگی وزیر كار در گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، از تهیه مدلهای جدید عملیاتی برای تسهیل تأمین مسكن گروه های مختلف كارگری آگاهی داده بود. بگفته وی، در این طرح با شناسایی گروه های هدف و اولویت بندی آنها برمبنای فاكتورهای تعیین شده، متناسب با شرایط هر گروه جهت رفع دغدغه مسكن كارگران اقدام خواهد شد.

1398/09/08
10:33:02
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک