وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی كشورش با همكاری ایران

تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی كشورش با همكاری ایران به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی از تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی این كشور با همكاری ایران آگاهی داد و اظهار داشت: زمینه حضور شركتهای ایرانی در سوریه برقرار است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در همایش ایران و سوریه كه در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار داشت: طی یكسال گذشته در كمیسیون مشترك ایران و سوریه كارهای بزرگ انجام شد و گام های بلند برداشته شده؛ به نحوی كه تنظیمات برنامه ای و تعاملات روند متعادلی به خود گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: پیشرفت ها و پروژه های جبهه مقاومت باعث شده تا شرایط برای حضور مؤثر شركت های ایرانی در سوریه فراهم و كار به صورت عملیاتی آغاز شود؛ این در حالیست كه پروژه هایی كه برای دولت سوریه اولویت دارد، ساخت واحدهای مسكونی و توسعه زیربناهای مهم است.
وی اشاره كرد: امشب سند همكاری در كمیته مشترك ایران و سوریه به امضا می رسد و در عین حال، تأسیس دو شركت از طرف دو طرف نكته مهمی است كه یكی از آنها شركتی متناظر با شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایران و دیگری، شركت در حوزه اسكان است كه نقش كارفرمایی را ایفا می كنند تا شركت های ایرانی دارای رتبه و سابقه توسط شركت های مشترك كار را دریافت نمایند و البته بحث ترك تشریفات و ضمانت نامه ها را دنبال می نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه ضمانت شركت ایرانی را ما انجام می دهیم، اشاره كرد: با عنایت به این مدل ساختارسازی، خود به خود ورود شركت های ایرانی به این پروژه ها هموار می شود؛ ضمن اینكه رئیس جمهور سوریه نیز تاكید دارد كه برای بازسازی سوریه نقش اول به شركت های ایرانی سپرده شود.
وی اظهار داشت: باید شركت های مهندس مشاور لیست پروژه ها را بگیرند تا بتوانند نقش پیشتازی خودرا ایفا كنند؛ ضمن اینكه درباب مباحث بانكی، حمل و نقل و گمرك به تفاهمات خوبی دست یافته ایم؛ این در حالیست كه با گسترش فعالیت ها جلوه های فعالیت ها و كارهای متفاوت تجربه می شود.منبع:

1398/09/07
12:13:46
5.0 / 5
4561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک