محمود امانی بعنوان مدیركل جدیدفرودگاه های خراسان رضوی انتخاب شد

محمود امانی بعنوان مدیركل جدیدفرودگاه های خراسان رضوی انتخاب شد به گزارش مسكن گزین طی دیدار مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، محمود امانی بنی بعنوان مدیركل جدید فرودگاه های خراسان رضوی معارفه شد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، به نقل از اداره كل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران كه در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار نمود: با عنایت به ظرفیت زائری كه سالانه وارد مشهد می شوند، لزوم دارد كه این كلانشهر در آینده شهر فرودگاهی داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه بخش خصوصی برای تامین منابع مالی آمادگی دارد، تصریح كرد: برای فراهم كردن مقدمات ساخت شهر فرودگاهی، در سطح استان آمادگی همكاری وجود دارد و زیرساخت های لازم را فراهم خواهیم كرد.
رزم حسینی خاطرنشان كرد: آلودگی صوتی ناشی از عبور پروازها از روی شهر مشهد، سبب بروز مشكلاتی برای مردم شده است بنابراین در كنار پرداختن به مبحث راه اندازی شهر فرودگاهی جدید، ایجاد باند سوم در فرودگاه شهید هاشمی نژاد هم باید بررسی شود.
در این دیدار مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم اظهار داشت: ظرفیت فرودگاه مشهد بر مبنای محاسبات استانداردی كه در این خصوص وجود دارد حدود ۶ میلیون مسافر است در حالیكه عملكرد این فرودگاه حدود ۱۰ میلیون مسافر در سال است ازاین رو همین فرودگاه در چند سال آینده احتیاج به توسعه دارد.
سیاوش امیرمكری اضافه كرد: در یكی از مطالعات مربوط به ایجاد باند جدید فرودگاه سه یا چهار مسیر مختلف تدارك دیده شده است كه در بهترین حالت بازهم یك گوشه ای از شهر را تحت تأثیر خود قرار می دهد. فعلا روی این گزینه كار می نماییم كه اجرایی تر است؛ بهرحال ایجاد همین باند چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد.
وی در ارتباط با پیشنهاد استاندار خراسان رضوی در مورد ایجاد شهر فرودگاهی در مشهد اظهار داشت: در این خصوص حتما باید مطالعه ای با همكاری مشاور خارجی و داخلی روی سایت های مد نظر صورت گیرد تا مراحل بعدی صورت گیرد.
در این دیدار محمود امانی بعنوان مدیركل جدید فرودگاه های استان معارفه و از تلاش های محمد باقر قاسم زاده تقدیر گردید.

1398/08/21
22:43:39
5.0 / 5
4820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک