گزارش مسكن گزین

پروازهای عتبات در آستانه قطع شدن

پروازهای عتبات در آستانه قطع شدن مسكن گزین: شركت های هواپیمایی ایرانی پروازهای خود به فرودگاه های نجف و بغداد را قطع كرده اند و تنها چند ایرلاین در حال بازگرداندن مسافران خود از عراق به ایران هستند.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، در ایام اخیر كه التهابات داخلی عراق افزایش و به شهرهای زیارتی كربلا و نجف نیز تسری یافته است، برخی دستگاه های ذی مدخل در انتقال زوار به عتبات عالیات همچون وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت اعلامیه هایی در خصوص ممانعت از سفر اتباع ایرانی به همسایه غربی مان صادر كرده اند كه سبب شده تا سفرهای زمینی و هوایی به مقاصد كربلا و نجف كاهش یافته یا قطع شود.
در همین راستا مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با خبرنگار مهر از كاهش شدید پروازهای نجف از طرف برخی از ایرلاین ها و قطع شدن پروازهای نجف و بغداد از طرف تعدادی دیگر از شركت های هواپیمایی ایرانی آگاهی داد.
وی اضافه كرد: هم اكنون خیلی از پروازها به عتبات عالیات قطع شده است. برخی شركت ها هم كه در حال انجام پروازها هستند، صرفا برای بازگرداندن مسافرانی كه در فرودگاه نجف منتظر هواپیماهای ایرانی است، به عراق پرواز می كنند.
دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه هم اكنون تقاضای سفرهای هوایی به سمت عراق وجود ندارد، اظهار داشت: علت آن انتشار اطلاعیه وزارت امور خارجه است كه از مردم درخواست نمود تا اطلاع ثانوی از سفر به شهرهای زیارتی عراق بپرهیزند.
وی افزود: قیمت بلیت های عتبات نیز كاهش یافته و شركت های هواپیمایی متضرر می شوند. بنا بر این با عنایت به اطلاعیه وزارت امور خارجه، برخی شركت های هواپیمایی از روز گذشته پروازهای خود به عراق را كاهش داده یا قطع كرده اند.
این فعال صنفی حمل و نقل هوایی با اشاره به اینكه البته یكی دو شركت هواپیمایی همچنان پروازهای عتبات خودرا برقرار دارند، تصریح كرد: این شركت ها هنوز برنامه ای برای قطع پروازهای عراق خود اعلام نكرده اند.
وی درباره زمان بازگشت پروازهای عتبات به برنامه پروازی شركت های هواپیمایی بیان داشت: ازسرگیری پروازهای نجف و بغداد به شرایط داخلی عراق بستگی دارد؛ هم اكنون در بغداد و برخی دیگر از شهرهای جنوبی عراق تظاهرات وجود دارد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر و بنابر آنچه وبسایت فلایت رادار ۲۴ اعلام نموده، ساعت ۲: ۱۵ بامدادان امروز قشم ایر از فرودگاه امام خمینی (ره) و ۲: ۳۰ بامدادان امروز العراقیه از فرودگاه مشهد به نجف پرواز داشته اند.
ایران ایر نیز ۴: ۳۵، كاسپین ۴: ۴۵ و قشم ایر ۵ بامدادان امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت نجف پرواز داشته اند.
همچنین قشم ایر ۳: ۳۰ بامدادان امروز از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، العراقیه ۴: ۰۰ بامدادان از نجف به مشهد و ۴: ۳۰ از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، ایران ایر ۵: ۳۵ از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره)، كاسپین ۵: ۳۵ از نجف به اصفهان و قشم ایر ۶: ۳۵ بامدادان امروز از نجف به فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز داشته اند.
اما پس آن هیچ پرواز دیگری به نجف یا بالعكس انجام نشده كه نشان میدهد برخی شركت های هواپیمایی صرفا هواپیما برای بازگرداندن مسافران خود كه در عراق بوده اند، به فرودگاه نجف اعزام كرده بودند.
گفتنی است برمبنای آنچه سایت فلایت رادار ۲۴ نمایش می دهد، هم اكنون هیچ پروازی از ایران به سمت عراق از هیچ یك از فرودگاه های ایران و بالعكس در جریان نیست.منبع:

1398/08/13
18:30:18
5.0 / 5
3903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک