وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه باكو به رشت و اردبیل راه اندازی می شود

آزادراه باكو به رشت و اردبیل راه اندازی می شود به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است اتوبان باكو-آستارا به رشت و اردبیل متصل شود.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی درباب دستاوردهای اجلاس كشورهای غیرمتعهد در كشور آذربایجان گفت: در حاشیه اجلاس كشورهای غیرمتعهد كه رئیس جمهوری ایران نیز در آن حضور داشت، مذاكراتی با همتایان خود در آن كشورها داشته ایم.
وی اضافه كرد: بنظر می رسد سطح ارتباطات ایران با كشور آذربایجان به بهترین سطح خود رسیده و این جزو پیشرفت های دیپلماسی كشور است. سطح تعاملات ارتقا یافته و تفاهمات و توافقات دو كشور در حیطه همكاریهای فضایی بهتر و صمیمی تر شده است.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: جمهوری اسلامی ایران در سه فصل با كشور آذربایجان گفت و گو كرد كه یكی از موارد سوژه تعاملات ریلی است كه آستارا ایران به كشور آذربایجان متصل شود. این مسیر تا رشت ادامه یافته و هم اكنون آنها خواستار تداوم این خط ریلی از رشت به آستارا هستند و اینكه سریع تر انجام گیرد.
وی افزود: در این زمینه روی ترمینالی به نام آستارا – آستارا كار شده بود كه بار تا آستارا ایران رسانده شود و از آنجا توسط قطارهای كشور آذربایجان حمل شود. در حاشیه ای اجلاس بر گسترش این ترمینال توافق شد كه یكی از پروژه های مشترك ما با كشور آذربایجان به شمار می آید.
محمد اسلامی درباب دیگر پروژه های مشترك گفت: كشور آذربایجان یك اتوبان از باكو به آستارا راه اندازی كرده است كه به وسیله آن مسیری ۵ ساعته به ۲.۵ ساعت كم شد. مقرر است این اتوبان به جاده اردبیل و رشت متصل شود و در راه آن برای ساخت یك پل روی رودخانه توافق شده و یكی از اقدامات مشترك دو كشور ساخت پل است.
وی اضافه كرد: در زمینه حجم تبادلات و همكاری ها با كشور آذربایجان، رشد چشمگیری را شاهد می باشیم. حجم باری كه در آستارا جا به جا شده نسبت به سال قبل ۷۰ درصد رشد نشان میدهد. در این اجلاس بر سر این سه سوژه توافق شده تا با سرعت بخشی، اقدامات گسترده تری بین دو كشور انجام گیرد.


منبع:

1398/08/12
14:58:00
5.0 / 5
4876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک