مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران :

بیشترین زباله ها از جانب اصناف داخل جوی ها ریخته می شود

بیشترین زباله ها از جانب اصناف داخل جوی ها ریخته می شود به گزارش مسكن گزین مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینكه بیشتر زباله ها در انهار پایتخت از جانب اصناف ریخته می شود از متولیان امر خواست تا با افرادی كه قوانین را رعایت نمی كنند مطابق قانون رفتار شود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، اصغر عطایی با اشاره به جمع آوری زباله ها از سطح انهار و جوی های شهر تهران و مشكلات به وجود آمده به هنگام بارش باران در این خصوص اظهار نمود: در شهر تهران منطقه به منطقه و ناحیه به ناحیه شاهد وجود مخزن های زباله هستیم و خوشبختانه می توان به صورت صد در صد اعلام نمود كه واحدهای مسكونی شهر تهران به سطح فرهنگی لازم برای ریختن زباله داخل این مخزن ها رسیده اند.
وی با اشاره به اینكه در شهر تهران و در بخش مناطق مسكونی به فاصله 50 تا 100 متر از منازل مخازن وجود دارند، خاطرنشان كرد: كمتر پیش می آید كه ببینیم یك واحد مسكونی زباله خویش را داخل مخزن ها نریزد و در كوچه رها كند.
مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینكه مشكلات در این بخش در رابطه با صنوف است، عنوان كرد: بیشتر شاهد این هستیم كه صاحبان مشاغل بامداد به بامداد مغازه خویش را جارو می كنند و بدون در نظر گرفتن مخزنی برای جمع آوری آنها، پسماندهای جمع شده را به صورت مستقیم وارد انهار می كنند كه این زباله ها شامل كاغذ، پلاستیك یا حتی میوه های باقیمانده در میوه فروشی ها هم هست.
عطایی با اشاره به اینكه شهر تهران دارای 10 هزار كیلومتر انهار فرعی است، افزود: نیروهای خدمات شهری روزانه هزار تن پسماند را از این نهرهای فرعی جمع آوری می كنند. پیمانكاران خدمات شهری وظیفه رفت وروب، جمع آوری پسماند، دفن آن و خارج كردن زباله ها از جوی ها را دارند اما مشكل اساسی اینجاست كه پسماندهایی كه به داخل جوی ها می روند حالت لجنی به خود می گیرند، با آب مخلوط می شوند، به دنبال آن وزنشان زیاد می شود و بعضاً در دهانه پل ها گیر می كنند.
وی با اشاره به اینكه جمع آوری زباله ها از داخل جوی ها و انهار انرژی انسانی و مالی زیادی را می طلبد، توضیح داد: این امر سبب می شود به دنبال بارش باران دغدغه هایی به وجود بیاید. این در شرایطی است كه اگر زباله ها داخل جوی ها نباشند دغدغه ای برای بارش باران نیست.
عطایی با اشاره به اینكه بخش عمرانی شهرداری تهران به صورت مرتب، 500 كیلومتر از كانال ها و انهار اصلی پایتخت را رصد می كند، عنوان كرد: اما متأسفانه در مناطقی كه شاهد وجود صنوف در آنها هستیم مشكل ریختن زباله در نهرهای فرعی به شدت به چشم می آید. هم اكنون در شهر تهران روزانه هزار تن لجن از انهار فرعی مناطق 22 گانه و نواحی 122 گانه تهران جمع آوری می شود كه این عدد بسیار زیادی است.
وی از صاحبان صنوف شهر تهران خواست تا در این زمینه همكاری مناسبی را با شهرداری داشته باشند و افزود: به نظر می آید با وجود قوانین لازم در این زمینه بهتر است سازمان های متولی در اینباره مطابق قانون عمل كنند تا مشكلات كاهش پیدا كند.
برپایه گزارش شهرنوشت، مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران همینطور از كسبه خواست تا با جمع آوری روزانه زباله های خود و نریختن آنها داخل نهرها به زندگی مردم در شهر صدمه نرسانند.1398/08/09
19:15:33
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: امداد , خدمات , فروش , كانال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک