دغدغه دولت برای رفع مشكل پسماندهای سه استان شمالی كشور

دغدغه دولت برای رفع مشكل پسماندهای سه استان شمالی كشور به گزارش مسكن گزین وزیر كشور اظهار داشت: مقرر شد كه ظرف یك ماه با حضور یك مشاوره قوی، مطالعات اقتصادی در رابطه با حوزه پسماند انجام و طرح اقتصادی هم برای این مورد عرضه شود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی در جلسه ایجاد تاسیسات منطقه ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی كه عصر امروز در وزارت كشور برگزار گردید اظهار نمود: مبحث جلسه امروز ساماندهی و جمع آوری زباله ها بود كه به یكی از معضلات اولویت دار به خصوص در كلانشهرهای بخصوص در سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان تبدیل گشته است.

وی افزود: با تلاشی كه در دولت شد لایحه بسیار خوبی را در دولت تدوین كردیم و به مجلس عرضه دادیم كه در آنجا مشوق ها و امتیازات خوبی را همچون بخشودگی های مالیات، سهم شهرداریها و سهم دولت را در نظر گرفتیم كه بتوانیم در بحث زباله سوزها و تبدیل آن به انرژی با اعمال این امتیازات این فرایند را تسریع نماییم. امتیازات خوبی است و حدود ۲۵ درصد بخشودگی مالیات دارد.
وزیر كشور افزود: مبحث دیگری كه در جلسه عنوان شد اقتصادی كردن این پروژه است. نظراتی در جلسه توسط دستگاه های در رابطه با این مورد عرضه شد؛ به صورت مثال وزارت جهاد كشاورزی اعلام نمود كه از نظر واگذاری زمین به صورت مجانی مشكلی نداریم. محیط زیست هم اعلام نمود كه آمادگی داریم زباله سوزها را در داخل شهرها با رعایت استانداردهای لازم زیست محیطی مستقر نماییم كه این می تواند حدود ۲۰ درصد هزینه ها همچون هزینه حمل و نقل را كم كند.

رحمای فضلی خاطرنشان كرد: مقرر شد كه ظرف یك ماه با حضور یك مشاور قوی در این عرصه مطالعات اقتصادی صورت گیرد و طرح اقتصادی برای این مساله عرضه شود. این امر مستلزم همكاری مردم، شهرداریها و دولت می باشد. امیدواریم پس از یك ماه كه باردیگر جلسه برگزار می نماییم به یك چاره عملی و اجرایی مناسب برسیم و دغدغه های مردم در كلان شهرها بخصوص در این سه استان را رفع نماییم. همینطور حضور استانداران در این نشست غنیمت بود و گزارشها و پیشنهاداتی هم دادند كه به پیشنهادات آنها عمل خواهد شد.
1398/07/13
22:16:55
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک