یك مقام مسئول اعلام كرد:

آغاز فروش بلیت اتوبوس های ویژه اربعین از امروز 10 مهرماه 98

آغاز فروش بلیت اتوبوس های ویژه اربعین از امروز 10 مهرماه 98 به گزارش مسكن گزین یك مقام مسئول، از آغاز فروش بلیت اتوبوس های ویژه اربعین از امروز چهارشنبه، دهم مهرماه ۹۸ اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش باقر جوان از آغاز فروش بلیت اتوبوس های ویژه سفرهای اربعین حسینی (ع) اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به تقاضای بی شمار عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) طی سه روز گذشته، به تاكید كمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین، فروش بلیت اتوبوس های ویژه اربعین از امروز(چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸) شروع شد.
وی اضافه كرد: طبق مصوبه كمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین، تمامی شركت ها وتعاونی ها در پایانه های سراسر كشور موظف به پاسخگویی به تقاضای مردم هستند.
این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در روزهای اوج تردد در مسیرهای منتهی به شلمچه و چذابه به صورت عادی خواهد بود، اما بر مبنای بررسی ها و مطالعات انجام شده برای مدیریت ترافیك در مرز مهران از یك سیستم مشخص استفاده شده كه طبق آن، پایانه های همدان، اندیمشك و كرمانشاه بعنوان پایانه های پشتیبان پایانه مهران مشخص شده اند.
وی تصریح كرد: بر این اساس زائرانی كه قصد بازگشت از پایانه مرزی مهران را دارند، بر مبنای استان های مقصد به یكی از این سه پایانه با استفاده از حمل و نقل شاتلی منتقل می شوند.
به گفته باقرجوان، این سه پایانه معین، به پایانه های هوایی و ریلی نزدیك تر است و یكی دیگر از معیار انتخاب این پایانه های معین، تمایل سفر زائرین در سال های قبل بود.
وی تاكید كرد: هیچ مشكلی برای تردد زائرین در زمان رفت وجود ندارد، اما در روزهای اوج سفرهای اربعین، زائرین در زمان بازگشت از مرز مهران به مقاصد شهرهای قم، ساری، گرگان، مشهد و بجنورد، از پایانه مسافربری معین همدان منتقل خواهند شد.
به گفته باقرجوان، همینطور زائرین در زمان بازگشت از مرز مهران به مقاصد شهرهای اراك، شهركرد، یزد، اصفهان و خرم آباد نیز، از پایانه معین اندیمشك و زائرین به مقاصد شهرهای كرج، رشت، سنندج، قزوین، سمنان، زنجان، تهران، اردبیل، ارومیه، تبریز از پایانه مسافربری معین كرمانشاه، منتقل خواهند شد.
مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان كرد: استان های خوزستان، خراسان جنوبی، فارس، كرمان، یزد و اصفهان هم باید برای ورود و خروج به كشور عراق از مرز چذابه استفاده و همینطور استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر، باید برای ورود و خروج به كشور عراق از مرز شلمچه استفاده كنند. البته استان های اصفهان، فارس و كرمان می توانند از هر دو مرز چذابه و شلمچه تردد كنند.
یادآور می شود، طرح ایام اربعین حسینی امسال از تاریخ هفدهم مهرماه تا سوم آبان ماه برگزار می گردد كه روزهای ۲۴ تا ۲۹ مهرماه بعنوان ایام اوج سفرها معرفی شده است.

1398/07/11
12:16:12
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک