معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پیشرفت ۷۵ درصدی ساخت مصلای امام خمینی (ره) تهران

پیشرفت ۷۵ درصدی ساخت مصلای امام خمینی (ره) تهران مسكن گزین: مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی، از پیشرفت ۷۵ درصدی عملیات اجرایی راه اندازی مصلای امام خمینی (ره) تهران اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی، محمد جعفر علیزاده درباره روند ساخت مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران اظهار داشت: پیشرفت فیزیكی این پروژه به ۷۵ درصد رسیده است و با وجود تنگناهای اعتباری كار ساخت این پروژه ادامه دارد.
وی از دستور وزیر راه و شهرسازی برای تعریف منابع جدید مالی در پروژه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران اطلاع داد و اضافه كرد: اگر منابع مالی مورد نیاز پروژه تأمین شود، توان فنی تكمیل آن طی دو سال وجود دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در انتها بیان كرد: عملیات ساخت پروژه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران بگونه ای پیش می رود كه هم زمان استفاده از آن هم مقدور باشد تا جایی كه طی یك سال قبل بیشتر از ۱۱ میلیون نفر از خدمات آن بهره برده اند.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره به برنامه ریزی برای بهره برداری از ۱۲ پروژه بیمارستانی در سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: افتتاح این بیمارستان ها از نیمه اول امسال شروع شده و هم اكنون هم چهار پروژه بزرگ بیمارستانی مانند بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی بروجن، بیمارستان ۱۳۰ تختی پارس آباد و بیمارستان ۲۲۰ تختی بهشهر آماده بهره برداری هستند.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد بیمارستان های قدیمی مقاوم نیستند، اضافه كرد: بررسی ها نشان داده است بحث مقاوم سازی این فضاها مقرون به صرفه نیست.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه بیمارستان های جدید در بسیاری شهرها جایگزین بیمارستان قدیمی می شوند، افزود: خوشبختانه بیمارستان های جدید برپایه آئین نامه های به روز ساخته شده و در مقابل زلزله مقاوم هستند تا جایی كه اگر اعتبار لازم تأمین شود می توان فضاهای درمانی جدید بیشتری را جایگزین بیمارستان های قدیمی كرد.
علیزاده با تاكید براینكه امروزه بحث استفاده بی وقفه از بیمارستان ها اهمیت فراوانی دارد، اظهار نمود: امكان دارد بیمارستانی بعد از زلزله تخریب نشود، اما قابلیت خدمات دهی هم نداشته باشد كه باید با پیشبینی های سازه ای و غیرسازه ای برای چنین روندی تدبیر اندیشیده شود. محمدجعفر علیزاده در ادامه

1398/07/10
23:04:07
5.0 / 5
4278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک