سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد

ضرورت ارسال لایحه از طرف شهرداری به شورا برای واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی

ضرورت ارسال لایحه از طرف شهرداری به شورا برای واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی مسكن گزین: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت ارسال لایحه از طرف شهرداری به شورا شهر برای واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی تاكید نمود.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا علی اعطا در نشست خبری امروز كه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: طی هشت سال دفاع مقدس قهرمانان ما جان خودرا فدا كردند كه تمامیت اراضی و استقلال این كشور لطمه نبیند و مانند هر ملت دیگری كه قهرمانان خودرا گرامی می دارند ما نیز حماسه سازی قهرمانان خودرا ارجحیت می دهیم.

اعطا به سوژه حذف نام شهدا در بعضی تابلوهای معابر اشاره و اظهاركرد: برخی رسانه ها و مسئولان درباب این مساله صحبت كردند و گاهی جنبه های انتقادی و یا پرسشی درباب مدیریت شهری در این زمینه عنوان شد.

به گفته اعطا، به دنبال این مساله بلافاصله بررسی آن توسط شهردار شروع شد و در شورا نیز به پیشنهاد كمیسیون نظارت و حكمی كه توسط رئیس شورا داده شد، كمیته بررسی تابلوهای شهری و نام شهدا تشكیل و مقرر شد ظرف مدت یك ماه نتیجه بررسی به شورا ارائه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح هدف تشكیل این كمیته اظهار داشت: با عنایت به حساسیت مطرح شده این كمیته در حقیقت كمیته ای حقیقت یاب تلقی می شود كه فارغ از فضای تند و ملتهب و وجود حساسیت های به حقی كه وجود دارد از منظر نظارتی گزارشی را تهیه و به شورا ارائه خواهدنمود و در آن مشخص می شود این مساله مربوط به چه زمانی بوده است و ابعاد مختلف آن مشخص می شود.

وی افزود: دو نوع موضع گیری در این ارتباط وجود دارد كه باید از یكدیگر تفكیك شود. بی شك مردم ما نسبت به قهرمانان ملی خود توجه و حساسیت ویژه ای دارند و با انتشار این اخبار برانگیخته شدن حساسیت های عمومی طبیعی است و مردم سوال می كنند و از مدیریت شهری پاسخ می خواهند. باید به این حساسیت ها كه طبیعی و به حق است پاسخ داده شود.

اعطا افزود: روی دیگر سكه افرادی هستند كه این مسئله را دستاویز مسائل سیاسی می كنند كه این مساله برای ما قابل پذیرش نمی باشد. این شورا و شهرداری به دلیلهای مختلف نمی توانند نسبت به حذف نام شهدا بی تفاوت باشند. وقتی دفاع مقدس در دوره هشت ساله و سال های پس از آن محور انسجام و وحدت ملی بوده چگونه امكان دارد امروز برخی این مساله را دستاویز رقابت سیاسی قرار دهند و موجبات تفرقه را فراهم آورند.

وی اشاره كرد: بی شك رویه شورا نیز در امتداد صحبت مقام معظم رهبری است و پیام ایشان فصل الخطابی است كه شورا آنرا دنبال خواهدنمود. در حقیقت با این پیام مسیر روشن شده است.

اعطا افزود: عملكرد ۲۵ ماهه شورا در حوزه كمیسیون نامگذاری مشخص است. بحث كمیته ویژه نیز بررسی سوژه تابلوهای مزین به نام شهداست و مقرر است طی مدت یك ماه این بررسی را انجام و گزارشی ارائه نماید. در حقیقت این كار از جنس حقیقت یابی و پژوهشی است.

وی اشاره كرد: كمیته بعد از تشكیل گزارشی از بخش های مختلف شهرداری را در حال جمع آوری دارد و از بخش های مرتبط گزارش ها را ستاندن خواهدنمود. بی شك در این راه وضعیت فعالیت پیمانكاران بررسی می شود تا به گزارش جامع ومانعی برسیم كه برای افكار عمومی قانع كننده باشد. این امر محتمل است كه نه در سطوح مدیریتی بالا و میانی بلكه در سطوح پایینی قصوری صورت گرفته باشد. ما قبل از اتمام مهلت یك ماه، گزارش خودرا تقدیم شورا می نماییم.

اعطا اضافه كرد: در این كمیته تلاش می نماییم پیش فرضی نداشته باشیم اما شورا و مدیریت ارشد شهری نمی توانند در این رابطه قصور و خطا را بپذیرد و اساسا با هر خطایی، برخورد شدیدی خواهدنمود. در این كه بعضی از این تابلوها مربوط به گذشته است و تغییری نكرده شكی نیست البته این به این معنا نیست كه در دوره پیش توجه به این مساله وجود نداشته اما به هر ترتیب این مساله مطرح شده و حتما باید از این پس این مساله بطور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

ساخت مجسمه جدید جدید قیصر امین پور از جنس فایبرگلاس

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباب مجسمه قیصر امین پور نیز اظهار داشت: درست نیست برای خودداری از سرقت مجسمه های شهر درباره متریال آن تصمیم بگیریم. در بحث آثار هنری مگر تعداد مجسمه ها در شهر چقدر است كه قابل حفاظت و كنترل نباشند؟ در شورای شهر بحثی عنوان شد كه تعیین حریم این آثار مدنظر قرار گیرد. می توان برای برخی از این آثار كه ارزش ویژه ای دارند حریم تعیین شود و مسئله سرقت نیز برای آنها كنترل خواهد شد.

وی افزود: سازمان زیباسازی مقرر شده كه مجسمه جدید قیصر امین پور از جنس فایبر گلاس در همان محل قبلی بجای مجسمه سرقت شده نصب كنند.

اعطا درباب بازدید خود از حاشیه نشین های اطراف تهران در منطقه ۲۰ و جنوب شهر تهران نیز اظهار داشت: مسئله اسكان غیررسمی مسئله ای پیچیده است و نمی توان با چاره كوتاه مدت صورت مسئله را پاك نماییم. بررسی هایی در كمیسیون شهرسازی شورا در این زمینه آغاز كردیم تا در كنار مطالعات و راهكار طولانی مدت به راهكاری كوتاه مدت درجهت كاهش آلام كسانی كه به این مشكلات مبتلا هستند، بپردازیم.

وی اشاره كرد: در منطقه ای ۳۰ سال است كه اسكان غیر رسمی وجود دارد و سقف بعضی از این سكونتگاه ها بر اثر بارش ریخته و عده ای خردسال كشته شدند؛ درست است كه به لحاظ قوانین محدودیت هایی وجود دارد اما به هر حال باید از بعد اجتماعی و انسانی سوژه را بررسی نماییم و ببینیم در كوتاه مدت چه می توان كرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباب واگذاری مراكز بهاران توسط شهرداری تهران به بهزیستی و اعتراض استاندار تهران نسبت به عدم واگذاری این مراكز به بهزیستی اظهار داشت: ریاست شورای شهر تهران از این مساله باخبر نبود. این مساله مسئله زا و موجب شد استاندار تهران به این شكل موضع گیری كند چونكه در بحث املاك شهرداری ترتیبات قانونی وجود دارد. در بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها این مساله به صراحت اعلام شده البته شورا مجاز است كه چنین مصوبه ای را بدهد اما لازمه آن این است كه شهرداری لایحه ای به شورا بیاورد كه تا به امروز چنین اتفاقی نیفتاده است. اساسا نمی توان هم اكنون درباره موافقت یا مخالف شورا با این مساله اظهارنظر كرد اما بی شك باید ترتیبات قانونی رعایت شود.

وی اشاره كرد: این موضوعات می تواند با گفت و گو حل شود و لازم نبود با ادبیات عتاب آمیز شورا مورد خطاب قرار گیرد. می توان مسئله را با گفت و گو حل كرد و با تماسی كه با استاندار تهران گرفته شده، مقرر شده در جلسه ای این مسئله مورد گفت و گو قرار گیرد.

اعطا درانتها اظهار داشت: در قانون برنامه ششم و در ماده ۸۰ آن پیش بینی صورت گرفته كه محل های مورد نیاز توسط شهرداری تامین گردد. استاندار تهران نیز به استناد این ماده چنین خواسته ای را مطرح كرده است اما توضیح ما این است كه ترتیبات قانونی مشخصی وجود دارد و برای این منظور شهرداری باید لایحه لازم را به شورا ارسال نمایند.

منبع:

1398/07/06
18:31:16
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: املاك , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک