معاون شهردار تهران:

محله های پایتخت، محور توسعه شوند

محله های پایتخت، محور توسعه شوند مسكن گزین: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، یكی از اهداف مدیریت شهری در دوره جدید را كاستن فاصله میان شمال و جنوب شهر می داند و معتقد می باشد راه عملی كاستن این فاصله توانمندسازی محله های كمتر برخوردار شهر است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان اظهار داشت: ارتباطات و پیشرفت در حمل و نقل عمومی مانند راه اندازی مترو در تهران، سبب شده تا شهروندان از جنوبی ترین نقطه شهر به بخش های شمالی سفر كنند و همین عامل هم چهره حقیقی فاصله میان شمال و جنوب شهر را به خصوص برای شهروندان، آشكارتر كرده است.
وی هدف مدیریت شهری را كاستن از این فاصله می داند، اما تاكید دارد كه كاهش فاصله شمال و جنوب شهر باید از پایین آغاز شود.
بگفته معاون شهردار تهران، برای كاهش فاصله كیفیت زندگی میان محلات شهر، هدف خیلی روشن است و باید محلات كمتر برخوردار توانمند شوند. اعتقاد داریم در این محلات می توان جنبه هایی از توسعه را ایجاد كرد؛ بطوریكه حود محلات، محور توسعه شوند، تجربه جهانی هم همین را سفارش می كند.
مظاهریان معتقد است: بجای اینكه بخواهیم وارد تك تك خانه ها شویم و روی افراد تمركز نماییم، می توانیم محرك های توسعه و تولید را در محله ایجاد كنیم؛ چونكه عموما محلات كمتر برخوردار بیشتر از سایر محلات از اقتصاد كلان كشور تاثیر می پذیرند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از دفاتر توسعه محلات صحبت می كند و می گوید: هدف اصلی این دفاتر همین است كه با شناسایی پتانسیل هایی كه محلات دارند و چیزی كه آنها را از هم متمایز می كند بتواند جنبه ورود سرمایه به آن محله را فراهم آورند. مثلا در منطقه ۱۱ دو سینما پرسپولیس كه اولین سینمای روباز كشور بوده و سینما فرخ كه كاملا با همان حالت دهه ۵۰ فیلم نشان داده است حتی قوانینش هم همان است، می تواند حس نوستالژی داشته باشد و به جذب توریسم شهری كمك نماید.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در سال ۱۳۸۶ در محله های تهران بوجود آمد. در سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰، دفاتر محلی نوسازی كه عموما بعنوان دفاتر تسهیل گری شناخته می شوند، توانستند با اعتمادسازی عمومی در بافت های فرسوده بر سرعت و كیفیت نوسازی در این بافت ها بیفزایند. در فاصله سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ نیز با ایجاد جریان نوسازی و با عنایت به ماموریت اصلی محوله به آنها (تجمیع پلاك ریزدانه) دفاتر توانستند سهم پروانه های تجمیعی از كل پروانه های صادره را به میزان چشمگیری بالا برند.
منبع:

1398/07/04
14:16:26
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: توسعه , تولید , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک