معاون شهردار تهران اعلام كرد

تعریض بزرگراه چمران در محدوده گیشا، تحویل سطح صفر پروژه گیشا به پلیس

تعریض بزرگراه چمران در محدوده گیشا، تحویل سطح صفر پروژه گیشا به پلیس مسكن گزین: ظهر امروز با حضور معاون شهردار تهران و رئیس پلیس راهور پایتخت، سطح صفر تقاطع چمران و گیشا كه به سبب برداشتن پایه های پل گیشا با محدودیت های ترافیكی همراه بود، تحویل پلیس راهور داده شد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، ظهر امروز سطح صفر پروژه پل گیشا تقاطع چمران از طرف شهرداری تهران تحویل پلیس راهور داده شد.
مهندس صفا صبوری دیلمی - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینكه به علت انجام پروژه زیرگذر گیشا و برداشتن پل گیشا قسمتی از بزرگراه چمران در محدوده گیشا به كارگاه عمرانی تبدیل گشته بود، اظهار داشت: حركت شمال به جنوب بزرگراه چمران و تقاطع جلال آل احمد به علت برداشتن پایه های پل گیشا و انجام عملیات عمرانی، گرفتار ترافیك شده بود كه خوشبختانه امروز در اول مهر ماه سطح صفر تقاطع چمران و گیشا را بدون كارگاه عمرانی و در حالی كه اتوبان چمران در این محدوده تعریض شده است، تحویل پلیس راهور می دهیم.
وی با اشاره به اینكه برنامه ریزی ها نشان داده است كه تا آخر سال زیرگذر گیشا تحویل مردم داده می شود تا حركت شرق به غرب و غرب به شرق در این محدوده تسریع شود، اظهار داشت: پس از افتتاح زیرگذر گیشا، پل گیشا به محل برگردانده می شود و تبدیل به یك فضای شهری می شود.
وی با اشاره به اینكه قرار بود پل قدیمی ظرف دو و نیم ماه برداشته شود، اما پرسنل معاونت فنی با سه شیفت كاری پل را ۲۲ روزه جمع كردند و بر همین مبنا یك ماه از برنامه ریزی جلوتر هستیم، اظهار داشت: برنامه ما این بود كه سطح معبر چمران كه كارگاه های عمرانی از آن جمع شده است را تا اول مهر ماه تحویل دهیم و خوشبختانه این اتفاق رخ داده است.
صبوری با اشاره به اینكه بزرگراه چمران در محدوده گیشا حدود ۱۶ متر از هر دو طرف تعریض شده است، اظهار داشت: برای كاهش ترافیك و تسهیل در عبور و مرور، محدوده كارگاهی را به حداقل رساندیم و امیدواریم بتوانیم تا آخر سال زیرگذر گیشا را به مردم تحویل داده و كلا مسیر شرق به غرب و بالعكس نیز زیر بار بهره برداری برود.
وی با اشاره به اینكه زیرگذر گیشا دارای سه لاین شرقی و سه لاین غربی است، اظهار داشت: در هنگام اجرای پروژه به یك سری اشكالاتی برخورد كردیم كه خوشبختانه با كمك مهندسین این پیچیدگی ها و مشكلات نیز مرتفع شد.
وی در مورد پروژه استاد معین نیز با اشاره به اینكه قرار بود این پروژه تا آخر امسال به اتمام برسد، اما بنا به دستور شهردار تهران این پروژه در دهه فجر افتتاح می شود، در مورد پیچیدگی های این پروژه، اظهار داشت: فاصله كف پروژه استاد معین تا سقف مترو تنها نیم متر است و نگرانی هایی در زمان اجرای پروژه داشتیم كه مبادا اتفاقی رخ دهد، اما خوشبختانه می بینیم كه با وجود تمامی پیچیدگی و حساسیت های این پروژه نیز به اتمام رسیده و از گلوگاه حساس عبور كرده است.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، همین طور سردار مهماندار - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت نیز كه در این مراسم حضور داشت با اشاره به اینكه محدوده گیشا و چمران یكی از گلوگاه های ترافیكی بودند كه سالیان سال مسیر شرقی و غربی آن بوسیله پل گیشا انجام می شد، اظهار داشت: با عنایت به حجم تردد و خصوصاً ارتباط شرقی و غربی كه پل گیشا به وجود آورده بود، این محدوده مهم بود.
وی با اشاره به اینكه وقتی قرار شد پل گیشا جمع شود یكی از نگرانی های ما ترافیك بود، اظهار داشت: خصوصاً یكی از نگرانی های ما ترافیك اول مهر در این محدوده بود كه با عنایت به تلاش های شهرداری در خصوص اینكه تا پیش از مهر ماه سطح صفر این پروژه را تحویل دهند می بینیم كه امروز سطح چمران تحویل پلیس شد و خوشبختانه با حضور چشم گیر همكارانم مشكلی در این عرصه نداشتیم و از امروز نیز می بینیم كه ترافیك در این منطقه كنترل شده است.
وی با اشاره به اینكه امیدواریم شهرداری برمبنای قولی كه داده تا آخر سال زیرگذر شرقی – غربی و بالعكس گیشا را افتتاح كند تا یكی از اشكالات ترافیكی شهر تهران حل شود، اظهار داشت: با شروع به كار زیرگذر مشكل ترافیكی چمران مرتفع شده و دیگر گلوگاه ترافیكی در این نقطه نخواهیم داشت و بهترین حالت بازگشایی زیرگذر است.
وی ادامه داد: البته افتتاح زیرگذر میزان ترافیك را كاهش نخواهد داد و به تبع تقاضای سفر نیز افزایش می یابد، اما زیرگذر به علت آنكه گلوگاه ترافیكی را از بین می برد، مهم می باشد.
منبع:

1398/07/01
22:11:08
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: بهره برداری , پرسنل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک