مقام ارشد شبكه بانكی تشریح كرد

گزارش صندوق مسكن یكم، پرداخت وام مسكن به ۱۰۴ هزار واحد ظرف ۴ سال

گزارش صندوق مسكن یكم، پرداخت وام مسكن به ۱۰۴ هزار واحد ظرف ۴ سال به گزارش مسكن گزین مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن از پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم به ۱۰۴ هزار واحد مسكونی در چهار سال اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی اظهار داشت: در حوزه عملكرد تسهیلات اعطایی صندوق پس انداز مسكن یكم، تا آخر سال ۹۶ معادل ۴۴ هزار واحد مشمول دریافت این تسهیلات به مبلغ ۳۳ هزار میلیارد ریال شدند كه این میزان فقط پارسال از نظر تعداد واحد مسكونی مشمول، ۶۰ هزار واحد و از نظر ارزش تسهیلات به ۴۷ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال افزایش یافت و در مجموع به ۱۰۴ هزار واحد با ارزش تسهیلاتی بیشتر از ۸۰ هزار میلیارد ریال در انتها سال ۹۷ بالغ شده است.
بر اساس این گزارش، مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه بانك عامل بخش مسكن روز شنبه ۲۳ شهریورماه به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور سایر اعضای مجمع بانك برگزار گردید.
ابوالقاسم رحیمی اناركی با ارائه گزارشی از عملكرد بانك پارسال اظهار داشت: در حوزه تجهیز منابع بانك ۱۰ درصد رشد داشتیم. همینطور در بخش تركیب سپرده های بانك به تفكیك مالكیتی و وكالتی در هر دو بخش با ۱۰ درصد افزایش مواجه بودیم.
رحیمی اناركی با تشریح عملكرد صندوق پس انداز مسكن یكم (تسهیلات با سپرده مختص خانه اولی ها) اظهار داشت: در سال ۹۷ به كل سپرده گذاران این صندوق ۱۸۳ هزار سپرده­ گذار جدید افزوده شد و در انتها سال قبل مجموع سپرده گذاران این صندوق به ۵۷۵ هزار و ۳۴۶ نفر رسید.
وی افزود: در مجموع از آغاز تاسیس صندوق پس انداز مسكن یكم (خرداد ۹۴) تا آخر سال ۹۷، تعداد ۱۰۴ هزار و ۲۲۴ واحد مسكونی توسط خانه­ اولی­ ها و سپرده ­گذاران صندوق یكم در شهرهای مختلف كشور خریداری شد و این تعداد متقاضی واجد شرایط با ارزان­ترین تسهیلات بانك مسكن به ارزش كل ۸۰ هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال خانه ­دار شدند.
رحیمی اناركی از رشد ۱۰ درصدی تقاضای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ متناسب با روند سپرده ­گذاری و افتتاح حساب در صندوق اطلاع داد و اظهار داشت: این نشان داده است به رغم ركود در بخش مسكن همچنان تقاضا برای این تسهیلات وجود داشته است و البته تقاضای این تسهیلات در تهران و شهرهای بزرگ كمتر شده اما استقبال از این تسهیلات در سایر شهرها افزایش یافته است.
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن درباره كل تسهیلات اعطایی بانك هم اظهار داشت: تسهیلات اعطایی بانك در بخش مسكن از ۴۷۴ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ با رشد ۱۹ درصدی به ۵۶۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی اضافه كرد: تسهیلات پرداختی در غیر از بخش مسكن هم از ۲۰ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال با رشد ۲۴ درصدی به ۲۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد افزایش یافته و از نظر تعداد با رشد ۷ درصدی از ۹۱ هزار و ۵۰۸ فقره به ۹۷ هزار و ۹۲۴ فقره افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینكه تعداد واحدهای بهره مند شده از تسهیلات مسكن بانك مذكور با افزایش ۱۶ درصدی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، از ۵۱۸ هزار واحد به ۶۰۱ هزار و ۴۷۷ واحد رسیده است، اظهار داشت: تسهیلات پرداختی از محل اوراق گواهی حق تقدم هم در سال ۹۷ از نظر تعداد ۹ درصد افزایش را نشان داده است.
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل تنها بانك تخصی و دولتی بخش مسكن در ادامه سخنان خود از تلاش این بانك برای كاهش قیمت تمام شده منابع و پول اطلاع داد و اظهار داشت: پارسال قیمت تمام شده منابع با احتساب مسكن مهر از ۸.۹۶ به ۸.۸۵ درصد و بدون مسكن مهر از ۱۲.۴۵ به ۱۱.۷۸ درصد كاهش پیدا كرده است.
وی اظهار داشت: همینطور قیمت تمام شده پول، با مسكن مهر از ۱۳.۵۶ به ۱۳.۴۴ درصد و بدون مسكن مهر از ۲۰ به ۱۸.۹ درصد كاهش یافته است.

1398/06/29
14:47:40
5.0 / 5
4493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک