توسط معاون شهرسازی شهرداری تهران ابلاغ شد

ضوابط طراحی مساجد بر اساس ایمنی در مقابل حریق و مناسب سازی

ضوابط طراحی مساجد بر اساس ایمنی در مقابل حریق و مناسب سازی مسكن گزین: ضوابط و راهنمای طراحی مساجد در شهر تهران بعد از ویرایش و تكمیل به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ گردید. در این ضوابط ایمنی مساجد در مقابل حریق و مناسب سازی مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضوابط و راهنمای طراحی مساجد شهر تهران را بعد از ویرایش و تكمیل نسخه سال ۹۶، به شهرداران مناطق ۲۲گانه ابلاغ نمود.
در ابلاغیه معاون شهرسازی و معماری آمده است: به منظور ارتقاء كیفی ضوابط طراحی مساجد شهر تهران كه در بهمن ماه ۹۶ ابلاغ گردیده است، این ضوابط ویرایش و تكمیل شد و جهت رعایت مفاد آن در پروسه طراحی و ساخت مساجد ابلاغ گردید.
بنابراین ابلاغ، نسخه جدید در دو بخش اصلی و یك بخش پیوست تدوین شده و شامل بخش های كمی و كیفی است.
شایان ذكر است بخش های در نظر گرفته شده شامل ضوابط وتوصیه های طراحی مساجد در شهر تهران است.
هم چنین در كنار مجموعه حاضر، منابع تكمیلی همچون مباحث مقرارت ملی ساختمان وآخرین ویرایش ها ارائه شده است. بر این اساس توجه به ایمنی در مقابل حریق در طراحی مساجد(ایمنی معماری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و ضوابط و مقرارت معماری و شهرسازی برای افراد معلول جسمی – حركتی )، قوس ها و گنبدهای اصیل ایرانی، تناسبات طلایی ایرانی، گردش كار صدور پروانه، مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، دربخش پیوست مورد توجه قرار گرفته است.
براساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، معاون شهرسازی و معماری همچون خاصیت های ویرایش تكمیلی ضوابط مساجد را توجه به نماهای ایرانی و اسلامی، ایمنی و مناسب سازی برای دسترسی افراد معلول و كم توان ذكر كرد.


 

1398/06/24
21:46:05
5.0 / 5
4940
تگهای خبر: خدمات , راه , شهرسازی , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک