مهر خبر می دهد

جزئیات نرخ جدید بلیت هواپیما، بلیتهای بالای یك میلیون تومان حذف شد

جزئیات نرخ جدید بلیت هواپیما، بلیتهای بالای یك میلیون تومان حذف شد مسكن گزین: انجمن شركت های هواپیمایی نرخ نامه جدید بلیت هواپیما را اعلام نمود كه برمبنای آن خبری از بلیت های بالای یك میلیون تومانی نیست.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، انجمن شركت های هواپیمایی به دنبال اعلام وزیر راه و شهرسازی و دستور كمیسیون عمران مجلس به ایرلاین ها در خصوص ضرورت كاهش قیمت بلیت هواپیما متناسب با كاهش نرخ ارز، سقف جدیدی برمبنای توافق شركت های هوپیمایی برای بلیت هواپیما اعلام نمود.
در حالی كه اولین توافق ایرلاین ها در آذر ۹۷ برای تعیین دامنه نرخ بلیت هواپیما حاصل شده بود، بعد از افزایش مجدد ارز در ابتدای سال جاری، این شركت ها بر سر نرخ نامه جدیدی توافق كردند كه این توافق در تیرماه امسال علنی شد.
پس از آنكه در مرداد ماه شاهد افت شدید قیمت دلار به كانال ۱۱ هزار تومانی بودیم، اما همچنان دامنه قبلی نرخ ها پابرجا بود كه بعد از اعتراض مردم، رسانه ها، نمایندگان مجلس و شخص وزیر راه و شهرسازی به این وضعیت، نرخنامه جدید امروز اعلام گردید و مقرر است این سقف قیمتی از ۲۱ شهریور اجرایی شود.
به گفته مقامات مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری، هر ایرلاین یا مركز فروش بلیت شامل آژانس های هواپیمایی یا سایت های اینترنتی، اگر این دامنه قیمتی را رعایت نكنند، متخلف محسوب شده و به نهادهای نظارتی یا مراجع قضائی معرفی خواهند شد.
در نرخنامه جدید، علاوه بر آنكه كلیه نرخ های پروازی بالای یك میلیون تومان حذف شده، از حداكثر قیمت مسیر پروازی تهران- مشهد نیز ۵۰ هزار تومان دیگر كم شد و از ۷۵۰ هزار تومان نرخنامه تیرماه، به ۷۰۰ هزار تومان كم شد.
گران ترین مسیر پروازی در این نرخنامه به مسیر قشم رشت با قیمت ۹۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان متعلق می باشد. ارزان ترین مسیر پروازی نیز ۱۷۳ هزار و ۴۰۰ تومان برای برخی از مسیرهای كوتاه تر تعیین شده است.
جدول كامل قیمت مسیرهای مختلف پروازی را از اینجا بخوانید.


منبع:

1398/06/13
15:13:00
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: راه , سایت , شهرسازی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک