یك مقام مسئول اعلام كرد:

جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن، ساخت ۴۰۰هزارواحدظرف۲سال

جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن، ساخت ۴۰۰هزارواحدظرف۲سال مسكن گزین: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن، از تأمین اراضی مورد نیاز برای ساخت 400 هزار واحد مسكونی، در چارچوب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن آگاهی داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، علی نبیان، امروز دوشنبه ۱۱ شهریورماه ۹۸، در نشست خبری تشریح اقدامات سازمان ملی زمین و مسكن گفت: از اواخر سال قبل و اوایل امسال، طبق تأكیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت بحث مسكن و اولویت دادن به آن در دولت، طرح برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن در دستور كار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت كه در كنار آن، سوژه تكمیل مسكن مهر نیز بعنوان یكی از دغدغه های متقاضیان مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی اضافه كرد: بعد از افزایش قیمتی كه در سال قبل در بخش مسكن رخ داد، در نخستین گام تكمیل مسكن مهر را با یك كار جهادی پیگیری كردیم كه در این راستا، پروژه مسكن مهر در سه حوزه شهرسازی زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسكن، شهرهای جدید توسط شركت عمران شهرهای جدید و سایر شهرها توسط سازمان ملی زمین و مسكن، پیگیری شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن اشاره كرد: در سال جاری، جلساتی با استانداران درباب مسكن مهر برگزار كردیم كه تا اختتام امسال، پروژه های بدون مشكل حقوقی به انتها برسد؛ ضمن اینكه سال ۹۸ اتمام پروژه ها را شاهد خواهیم بود.
نبیان با تاكید بر اینكه تعداد واحدهای دارای پرونده حقوقی در مراجع قضائی چندان بالا نیست، افزود: برخی از واحدهای مسكن مهر در سال قبل فاقد متقاضی بوده اند كه در قانون بودجه سال قبل و سال جاری، ردیفی در بودجه اختصاص یافت كه این فضاها با هماهنگی كمیته امداد و بهزیستی، به خانوارهای تحت پوشش این دو نهاد واگذار شود.
وی مجموعه واحدهای مسكن بدون متقاضی در سه مجموعه شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و نیز شهرهای جدید و سایر شهرها را ۶۰ هزار واحد دانست و اظهار داشت: قرار شد این تعداد واحد مسكن مهر برمبنای پیگیری دستگاه های مشمول به آنها واگذار شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، به تفاهمنامه میان وزارتخانه های راه و شهرسازی و دفاع در خصوص ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در اراضی نیروهای مسلح، اشاره نمود و اضافه كرد: برخی از واحدهای بدون متقاضی مسكن مهر را نیز مقرر است بر طبق این تفاهمنامه، به پرسنل نیروهای مسلح واگذار نماییم.
نبیان درباب افزایش تسهیلات مسكن مهر از ۴۰ به ۴۵ و ۵۰ میلیون تومان نیز اظهار داشت: در شهر جدید پردیس، تسهیلات مسكن مهر به ۵۰ میلیون و در سایر شهرها به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافته است كه در اوایل سال آینده، مسكن مهر پردیس به انتها خواهد رسید.
وی درباره طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن گفت: برمبنای دستور وزیر راه و شهرسازی و رئیس جمهور، قرار شد تا ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در سراسر كشور در دستور كار قرار گیرد كه ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید و نیز ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسكن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده راه اندازی خواهد شد. بر این اساس، سازمان ملی زمین و مسكن مقرر است اراضی مورد نیاز برای ساخت ۲۰۰ هزار واحدی كه توسط بنیاد مسكن و شركت بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده ایجاد می شود را تأمین كند و از طرف دیگر، بازآفرینی شهری و بنیاد مسكن نیز از اراضی خود در این طرح استفاده می كنند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با اشاره به راه اندازی یگان حفاظت از اراضی دولتی در سه سال گذشته، اشاره كرد: ظرف این سه سال توانسته ایم ۴۴۰۹ هكتار از دخل و تصرف ها در اراضی دولتی را آزادسازی نماییم كه ارزش ریالی زمین های آزاد شده، بالغ بر ۵، ۶۳۰ میلیارد تومان بوده است.
به گفته نبیان، سازمان ملی زمین و مسكن، مالك یك میلیون و ۱۹۰ هزار و ۲۱۵ واحد مسكن مهر بوده كه تابحال یك میلیون و ۱۹ هزار و ۶۱۷ واحد، افتتاح و ۲۰ هزار و ۲۹۹ واحد آماده افتتاح شده است؛ ضمن اینكه ۳۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسكن مهر بدون متقاضی داشته ایم.


منبع:

1398/06/11
19:12:04
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک