وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

تاكید ایران و سوریه بر پیشبرد همكاریهای دوجانبه اقتصادی

تاكید ایران و سوریه بر پیشبرد همكاریهای دوجانبه اقتصادی به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ایران و سوریه مصمم به پیشبرد همكاریهای دوجانبه اقتصادی هستند.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مجمع فعالان اقتصادی ایران و سوریه، از عزم دو كشور برای پیشبرد همكاریهای دوجانبه اقتصادی آگاهی داد.
وزیر راه و شهرسازی كه همراه با هیاتی از فعالان بخش خصوصی به سوریه سفر كرده بود، روز گذشته با شركت در مجمع فعالان اقتصادی به ارائه سخنرانی پرداخت.
وی ضمن قدردانی از مقامات اقتصادی كشور سوریه همچون سفرای ایران و اتاق بازرگانی ایران و سوریه، اظهار داشت: اتاق های مشترك بازرگانی بین دو كشور تشكیل شد و امیدواریم هیئت مشترك نیز استقرار پیدا كند و نخستین گام های اشتغال در امتداد نیاز به بازسازی و توسعه روزمره نیازهای مردم سوریه برداشته شود.
اسلامی، خوستار حضور جدی بخش خصوصی ایران در بازسازی كشور سوریه شد و بالابردن كیفیت زندگی مردم را یكی از مهم ترین اهداف توسعه زیرساخت ها اعلام نمود.
اسلامی اشاره كرد: حضور هیات ایرانی در این شرایط و با حضور گسترده بخش خصوصی از آن حكایت می كند كه فعالان اقتصادی ایران آماده اند تا در بازسازی سوریه نقش آفرینی كنند.
وزیر راه و شهرسازی، تحریم ها را صرفا ابزاری برای جلوگیری از پیشرفت كشورها دانست و اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران تجربه ۴۰ ساله تحریم ها را دارد و در طول این سال ها توانسته پیشرفت كند و آماده است كه تجربیات خودرا در این زمینه به كشور دست، سوریه منتقل كند.
وی با اشاره به حضور بیشتر از ۶۰ شركت ایرانی در نمایشگاه بین المللی سوریه، ابراز امیدواری كرد: آشنایی تجار و صاحبان صنایع با طرف های مقابل در این نمایشگاه صورت گیرد و آنها بتوانند با یكدیگر تبادل اطلاعات كنند.
اسلامی ابراز خوش بینی كرد كه صاحبان صنایع دو كشور بتوانند با یكدیگر تفاهمنامه های تجاری و اقتصادی امضا كنند و قراردادهایی بین دو طرف منعقد شود تا از این طریق بازسازی سوریه و توسعه تبادلات تجاری سرعت بیشتری به خود گیرد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد: دولت های ایران و سوریه در جهت رفع موانع و تسهیل گری به منظور پیشبرد برنامه همكاریهای اقتصادی مصمم هستند و گام های خوبی در این زمینه برداشته ایم.
اسلامی ابراز امیدواری كرد؛ به پشتوانه این فعالیت ها توانایی های دو كشور شناسایی شود تا بتوان با تسهیل گری روند توسعه تبادلات تجاری و همكاریهای فیمابین مهندسی را به منظور بازسازی سوریه سرعت و گسترش بخشید.
محمد سامر خلیل، وزیر اقتصاد سوریه همین طور از تهیه گزارشی بعد از اختتام سفر هیات تجاری ایرانی به سوریه آگاهی داد كه حاوی نقطه نظرات فعالان اقتصادی و مقامات دو كشور به منظور توسعه روابط دو كشور است.
وی با اشاره به توافقنامه های صورت گرفته میان ایران و سوریه اشاره كرد: یكی از مهم ترین توافقنامه هایی كه باید اجرایی شود حذف عوارض از كالاهای ایرانی و سوری است تا فعالان اقتصادی دو كشور بتوانند در یك منطقه كاملا آزاد تجارت كنند.
وزیر اقتصاد سوریه، تهیه بانك اطلاعاتی از فعالیت های اقتصادی در ایران و سوریه را حایز اهمیت دانست و در ادامه ارابه پیشنهادهای خود برای توسعه روابط فعالان اقتصادی ایران و وسوریه خواهان تاسیس بانك تجاری، شركت بیمه و شركت های صرافی مشترك میان دو كشور شد.


منبع:

1398/06/08
11:19:08
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: بازسازی , بانك , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک