یك مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری:

ایران در اجلاس ایكائو ضد تحریم های آمریكا كاربرگ عرضه می كند

ایران در اجلاس ایكائو ضد تحریم های آمریكا كاربرگ عرضه می كند به گزارش مسكن گزین مدیركل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از اراده ایران برای عرضه چند كاربرگ ضد تحریم های آمریكا در اجلاس عمومی ایكائو اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد سعید شرفی، با اشاره به قصد ایران برای عرضه چند كاربرگ ضد تحریم های ایالات متحد آمریكا در اجلاس سازمان جهانی هواپیمایی كشوری (ایكائو) اظهار داشت: از دو ماه پیش در یك اعلامیه در وبسایت سازمان اعلام شده بود كه اگر از جانب صنعت و یا مجامع علمی، كاربرگی وجود دارد، می تواند به سازمان هواپیمایی كشوری عرضه شود تا از جانب سازمان در مجمع عمومی ایكائو مطرح شود.
وی افزود: تعدادی كاربرگ از جانب شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و چند مرجع دیگر به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال شده است. بنابراین در سازمان كمیته ای تشكیل شد تا كاربرگ ها از لحاظ شكلی و حقوقی بررسی و كاربرگ های نهایی شده در اجلاس ایكائو مطرح شود.
شرفی با بیان اینكه حداقل سه كاربرگ پیشنهادی ایران در حوزه تحریم هاست، اظهار داشت: یك كاربرگ كه از جانب شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مطرح شده، به بررسی آثار تحریم ها بر ایمنی هوانوردی و ناوبری منطقه خاورمیانه می پردازد.
وی افزود: در اجلاس سالانه ناوبری هوایی منطقه خاورمیانه ایكائو كه در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ در دفتر قاهره این سازمان برگزار گردید هم در همین حوزه كاربرگی وجود داشت و این كاربرگ در خروجی اجلاس هم به ثبت رسید.
این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری اضافه كرد: در آن كاربرگ هم مطرح شده بود كه تحریم هایی كه آمریكا ضد ایران، به خصوص در حوزه ناوبری هوایی اعمال می كند، نه تنها ایمنی پروازهای ایران را به خطر می اندازد، بلكه آثار منطقه ای در بر دارد كه منطقه خاورمیانه را از برنامه جهانی ناوبری هوایی عقب می اندازد. وجود این فراز در خروجی اجلاس اتفاق مهمی بود.
بر اساس این گزارش، كاربرگ (Working Paper) درخواست كشورها برای تبدیل یك یافته علمی یا اجرایی به یكی از مقررات ایكائو است. این كاربرگ ها به مجمع ایكائو عرضه می شود و مجمع با بررسی ارزش هر كابرگ و مسائل بودجه ای درباره آن تصمیم می گیرد. درصورت تصویب مجمع ایكائو، كاربرگ تبدیل به قانون ایكائو در سطح جهانی می شود.
اجلاس بعدی ایكائو ده روز دیگر در مقر اصلی این سازمان واقع در مونترال كانادا برگزار می شود.


منبع:

1398/06/02
13:48:46
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: راه , سایت , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک