وضعیت كیفیت هوای پایتخت همزمان با آخر هفته

وضعیت كیفیت هوای پایتخت همزمان با آخر هفته به گزارش مسكن گزین بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش موقتی آلاینده ازن و ذرات معلق طی برخی ساعات امروز و فردا (۳۱ مرداد و اول شهریور) كاهش موقتی كیفیت هوا در پایتخت را به دنبال دارد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، بر مبنای تحلیل های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا در بیشتر ساعات امروز (۳۱ مرداد) جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف برقرار است كه در افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی بامداد موثر است.

همچنین در طول روز همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

هرچند افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بعد ازظهر امروز سبب ایجاد محدودیت در شكل گیری آلاینده ازن می شود و كاهش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه را به دنبال دارد.

به تدریج طی امشب همراه با افزایش تردد خودرو ها و كاهش میزان ناپایداری جوی شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می شود و با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۱ شهریور) طی برخی ساعات بامداد افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست، هرچند به علت كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این شرایط موقتی است.

به تدریج در بعضی ساعات بعد ازظهر فردا (۱ شهریور) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود هرچند وزش باد طی برخی ساعات در بهبود شرایط اثرگذار است، ازاین رو انتظار می رود در بعضی ساعات فردا بر غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن افزوده شود كه به تبع آن وضعیت برخی مناطق شهر تهران به صورت موقت در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۹ در شرایط سالم قرار داشته و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/06/01
01:24:35
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: امداد , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک