استاندار تهران تاكید كرد:

ضرورت تكمیل مترو پرند

ضرورت تكمیل مترو پرند به گزارش مسكن گزین استاندار تهران با تاكید بر ضرورت تكمیل مترو پرند اظهار داشت: بطور قطع راه اندازی ادامه خط مترو فرودگاه امام تا شهر جدید پرند اجتناب ناپذیر است و این كار صورت خواهد گرفت. علاوه بر این تكمیل این خط تا پرند صرفه اقتصادی هم به همراه دارد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری روز یكشنبه با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: امروز عصر علم و آگاهی و دانایی است و شاهد انفجار دانایی هستیم؛ به شكلی كه هر روز تولید علمی در ابعاد مختلف روی می دهد و هر كه خویش را در راه علم و آگاهی قرار ندهد گرفتار یك عقب ماندگی جبران ناپذیر می شود.

وی اضافه كرد: در شرایطی كه دشمن انواع تحریم ها را ضد ملت ما اعمال می كند و از جانب دیگر پمپاژ ناامیدی در دستور كارش قرار گرفته، بطور قطع برای امیدآفرینی و افزایش سرمایه اجتماعی نقش خبرنگاران بی بدیل خواهد بود؛ نقشی اثربخش و نتیجه محور.

استاندار تهران افزود: در سالی كه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را پیش رو داریم مهم ترین و اثربخش ترین پشتوانه هر نظامی حضور و مشاركت مردم در صحنه های مختلف است و بطور قطع از این حیث انتخابات برای كشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

وی با اشاره به اهمیت مشاركت مردم در صحنه های مختلف اظهار داشت: در سیل اخیر مشاهده كردیم كه مشاركت مردم بر اثر اطلاع رسانی بموقع شما خبرنگاران چه جوش و خروشی را ایجاد كرد و سبب همدلی و هم افزایی شهروندان و مسئولین شد. بنابراین نقش شما خبرنگاران بسیار پراهمیت است. حضور رسانه ها در سیل اخیر شرایطی را فراهم نمود كه استقبال بی نظیری در كمك به مناطق سیل زده فراهم گردید. بنابراین باور قلبی من این است كه ارزش خدمت و اقدامات شما خبرنگاران بسیار بالاست و شما را از خودمان جدا نمی دانم و خویش را ملزم پاسخگویی به اقدامات مان در مقابل شما می دانم.

بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث صدمه های اجتماعی سطح استان تهران اشاره نمود و اضافه كرد: تهران سرریز صدمه هاست به شكلی كه امروز بعد از پذیرش كودكان كار مشخص شد كه ۸۲ درصد این كودكان از اتباع خارجی هستند. بدین سان تهران شرایط خاص خویش را دارد و در مسائل مختلف شما خبرنگاران می توانید كمك حال ما باشید همان گونه كه در مبحث سیل اخیر این صورت گرفت و ما به كمك شما و اطلاع رسانی بموقع توانستیم بعنوان استان معین در دشت آزادگان حضور پیدا نماییم و خدا رو شكر شرایطی فراهم گردید كه در عرضه خدمات روسفید شدیم.

استاندار تهران افزود: البته استان تهران ظرفیت های بسیار بالایی در بخش های مختلف هم دارد. همچون این كه در هر هكتار از اراضی باغی در سطح استان تهران ۳۰ تن برداشت انجام می شود؛ در حالیكه رقم میانگین كشوری ۱۰ تن است. ۳۰ درصد صنعت كشور در استان تهران و ۶۸ هزار میلیارد تومان مالیات كه جزء منابع درآمدی كشور است، در استان تهران تامین می شود. هم اكنون سند آمایش استان تهران تدوین و ابلاغ گردیده و سند توسعه استان هم تهیه شده است؛ به شكلی كه هر شهرستان بنا به ظرفیت ها و پتانسیل هایی كه دارد سند آمایش منحصر به فرد خویش را دارد. خوشبختانه سند صدمه های اجتماعی استان تهران هم تدوین شده و از این پس تمامی اقدامات در سطح استان بر طبق این اسناد توسعه ای صورت خواهد گرفت.

بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه این استان شبكه استانی ندارد، اظهار داشت: ۳۰ استان كشور دارای شبكه استانی هستند اما تهران با ۱۴ میلیون جمعیت شبكه استانی مستقل ندارد كه این نشان از مظلومیت استان تهران دارد. در حقیقت در استان تهران فضایی وجود ندارد كه مسئولین استان اقدامات خویش را برای شهروندان تشریح كنند. البته بر مبنای تفاهمنامه ای مقرر شده كه تا زمان راه اندازی شبكه استانی تهران ۵۰ درصد وقت شبكه ۵ در اختیار استان تهران قرار بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی درمورد جمع آوری كودكان كار در سطح استان تهران اظهار داشت: محوریت مبحث كودكان كار با استانداری تهران است. بطور قطع با ایجاد هم افزایی میان دستگاه های مختلف می توان عملكرد بسیار مناسبی در این عرصه داشت. سازمان های مردم نهاد حوزه كودكان كار را دعوت كردیم و از آنها برای این حوزه راهكار خواستیم. در جلساتی كه با محوریت كودكان كار برگزار گردید این نكته مورد تاكید قرار گرفت كه این كودكان در معرض صدمه هستند و از نعمت دوران كودكی خود محروم می شوند.

بندپی افزود: مشكلی كه در این عرصه وجود داشت این بود كه وقتی این كودكان پذیرش می شدند با رجوع خانواده ها مجبور به تحویل كودكان بودیم. در مورد كودكان اتباع خارجی هم وزارت امور خارجه باید حكم می داد. خوشبختانه با جلساتی كه با قوه قضاییه برگزار گردید امروز در مورد بچه های ایرانی اگر كودكی بیشتر از سه بار با یك خصوصیت پذیرش شود سلب حضانت از خانواده انجام می شود و كودك تحویل بهزیستی می شود. در مورد اتباع هم اگر به صورت فردی به ایران قاچاق شده باشند به مرز بازگردانده و از كشور طرد خواهند شد. در این عرصه اعتقاد به استمرار كار داریم و بطور قطع در این راه به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

استاندار تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درمورد اقدامات استانداری در حوزه حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل انبوه بر و ریلی و اتصال رینگ ریلی شهرستان های استان تهران به شهر تهران اظهار داشت: بطور قطع اگر مترو پرند از فرودگاه امام به سمت شهر پرند ادامه پیدا كند، صرفه اقتصادی دارد و تكمیل این خط اجتناب ناپذیر است بنابراین بدون شك مترو پرند تكمیل خواهد شد و اعتبار لازم آن هم به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان توسط شهرداری پرند تقبل شده است. امیدواریم در آینده نزدیك شاهد تكمیل این خط باشیم.

وی اضافه كرد: مسیر تهران – قرچك ورامین – پیشوا اعتبارات لازمش تخصیص پیدا كرده و مراحل راه اندازی خویش را طی می كند. در اسلامشهر هم در حال انجام كار هستیم تا قطار حومه ای كه شهرداری اسلامشهر مجری آن است هر چه زودتر تكمیل شود. قطار حومه ای شهریار هم مطالعاتش به اتمام رسیده و بزودی وارد فاز اجرا می گردد. بطور قطع حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل ریلی در سطح استان تهران از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و از جانب استانداری هم اولویت خاصی به این مورد داده شده است.

محسنی بندپی درمورد الكترونیكی شدن انتخابات در سطح استان تهران هم اظهار داشت: الكترونیكی شدن انتخابات خواسته مردم، كاندیداها و مسئولین است. آقای كدخدایی در مصاحبه ای اعلام نمودند كه شورای نگهبان آمادگی دارد كه انتخابات به صورت الكترونیكی برگزار گردد. بنابراین اگر زیرساخت های آن به صورت كامل فراهم گردد آمادگی پذیرش این مورد وجود دارد. در انتخابات شورایاری ها نشان داده شد كه این كار قابل انجام است و باید به این سمت حركت كنیم؛ چونكه اولا در وقت صرفه جویی می شود و هم شفاف سازی را به همراه خواهد داشت. در استان تهران به دنبال این هستیم كه ظرفیت و توان خویش را تا جایی كه می شود بالا ببریم و انتخابات را به صورت الكترونیك برگزار نماییم.

به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه محمد تقی زاده معاون عمرانی استان تهران هم در تشریح اقدامات استانداری در حوزه عمرانی اظهار داشت: كمربند سوم تهران كه رینگ شرقی غربی كشور هم به حساب می آید و خیلی از حمل و نقل استان و كشور را حل می كند به طول ۲۶ كیلومتر در استان تهران تا حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته و برپایه قول وزیر شهرسازی حداكثر تا نیمه دوم سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه كرد: كمربند دوم تهران كه رینگ داخلی تهران به حساب می آید از سه راه سیمان تا اتوبان تهران – قم به طول بیشتر از ۳۲ كیلومتر است كه تابحال ۴۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته و بر مبنای تفاهمنامه ای میان استانداری تهران و وزارت راه و شهرسازی قطعه ای از این مسیر توسط استانداری تهران و از محل مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تامین و راه اندازی خواهد شد و مابقی آن هم توسط اداره كل راهداری برعهده گرفته شده تا در مدت زمان حدود ۱۲ ماه راه اندازی شود.

به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، گودرزی معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران هم در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به مبحث برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین اظهار داشت: امسال همانند سال های گذشته اسكان، پذیرایی و حمل و نقل ۸۵ هزار نفر توسط استان تهران انجام می شود و امیدواریم زائرین با عنایت به بحث نبود ویزا حتما به دریافت روادید خود اقدام نمایند تا در روزهای اربعین با مشكلی مواجه نشوند.
1398/05/21
17:21:54
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک