مهر خبر می دهد

شرح حال بازار مسكن تهران در تیرماه، سرعت رشد قیمت كاهش پیدا كرد

شرح حال بازار مسكن تهران در تیرماه، سرعت رشد قیمت كاهش پیدا كرد به گزارش مسكن گزین تازه ترین گزارش از وضعیت بازار مسكن شهر تهران در تیرماه امسال نشان داده است كه میانگین هر متر مربع واحد مسكونی در پایتخت به ۱۳ میلیون ۶۱۵ هزار تومان رسیده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی جزئیات معاملات بازار مسكن تیرماه پایتخت را اعلام نمود.
براساس این گزارش تعداد كل مبایعه نامه های ثبت شده در تیرماه در تهران ۴ هزار و ۸۹۸ فقره معامله بوده كه نسبت به تیرماه سال قبل كه ۱۳ هزار و ۷۹۶ معامله به ثبت رسید، ۶۴.۴ درصد كاهش معاملات را شاهد می باشیم.
تعداد مبایعه نامه های مسكن در تیرماه امسال نسبت ماه پیش از آن (خرداد ۹۸) ۲۰ درصد كاهش داشته است.
همچنین میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسكونی در تیرماه در شهر تهران ۱۳ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان برآورد شده كه نسبت به تیرماه سال قبل كه میانگین هر مترمربع واحد مسكونی ۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان بود، افزایش ۴۸.۶ درصدی را نشان داده است.
كاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسكن
متوسط هر متر مربع واحد مسكونی در تیرماه نسبت به خرداد امسال هم ۱.۳ درصد رشد داشته است كه نشان دهنده كاهش شتاب فزاینده افزایش ماهانه قیمت مسكن بود.
گفتنی است محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم هفته گذشته در حاشیه مراسم افتتاح مركز عملیات و ایمنی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از كاهش شتاب رشد ماهانه قیمت مسكن اطلاع داده بود.
اسلامی اظهار داشته بود: قیمت مسكن گرفتار «وادادگی» شده است.
گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت
به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی می افزاید: در تیرماه امسال در پایتخت، بیشترین میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسكونی به منطقه یك تهران با ۳۱ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان اختصاص داشت و منطقه ۳ با متوسط هر متر ۲۳ میلیون و ۶۵۱ هزار تومان و منطقه دو با میانگین متری ۲۰ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان در رتبه های بعدی قرار داشتند.
ارزان ترین مناطق پایتخت در معاملات مسكن ماه گذشته به منطقه ۱۸ با میانگین متری ۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان اختصاص داشت و رتبه های بعدی منطقه ۲۰ با متوسط متری ۶ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و منطقه ۱۷ با متوسط متری ۷ میلیون و ۱۳ هزار تومان قرار گرفتند.
بیشترین تعداد معاملات مسكن در تهران در ماه گذشته به منطقه ۵ با ۵۶۵ فقره اختصاص یافت و در رتبه های بعدی مناطق ۲ با ۴۰۵ فقره و ۱۰ با ۲۷۸ فقره قرار گرفتند. كمترین تعداد معاملات هم با ۳۸ فقره مبایعه نامه به منطقه ۱۹ تعلق داشت.

1398/05/06
13:50:23
5.0 / 5
4443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک