رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اعلام كرد:

پیش بینی تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از خوزستان

پیش بینی تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از خوزستان مسكن گزین: معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور از پیش بینی تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه های مرزی خوزستان آگاهی داد.



به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا شامگاه جمعه در جلسه بررسی اقدامات انجام شده آماده سازی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه برای اربعین حسینی كه با حضور خداداد مقبلی، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور، غلامعباس بهرامی نیا، مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان و معاونان راهداری و فنی و نظارت این اداره كل برگزار شد، اظهار نمود: تأمین اعتبار برای ارائه خدمات مطلوب در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه باید دستور كار قرار گیرد و جاده های منتهی به این پایانه ها باید در كوتاه مدت و قبل از اربعین حسینی ترمیم و مورد بازسازی قرار گیرند.
وی اضافه كرد: در برنامه ریزی طولانی مدت باید برای جاده های دسترسی به این دو پایانه و پایانه باری بندر امام خمینی (ره) تأمین اعتبار ویژه در دستور كار قرار گیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اظهار داشت: با توجه پیش بینی افزایش زائران اربعین حسینی و احتمال بسته بودن مرز خسروی، باید از ظرفیت پایانه های مرزی شلمچه و چذابه در كنار مرز مهران بهره برد چونكه تعداد قابل توجهی از زائران از این دو پایانه تردد خواهند كرد بدین جهت باید برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه های مرزی خوزستان تمهیدات لازم را اندیشید.
همچنین در این نشست مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، با اشاره به اینكه این اداره كل برای اربعین حسینی علاوه بر بهسازی مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه، اجرای دو پروژه عمرانی در این پایانه ها را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار نمود: پروژه های لكه گیری و روكش آسفالت مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه شروع شده و تا قبل از آغاز مراسم اربعین حسینی، با خط كشی مسیر، نصب تابلوها، علایم احتیاط و نصب نیوجرسی به انتها خواهد رسید.
غلامعباس بهرامی نیا اضافه كرد: تكمیل سایت اختیاری در پایانه مرزی چذابه با پیشرفت فیزیكی ۶۰ درصدی همراه می باشد و بتن ریزی و كف پوش آن تا یك ماه آینده به انتها خواهد رسید؛ ساختمان اداری این سایت نیز آماده شده و با خرید تجهیزات مورد نیاز، مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: در پایانه مرزی شلمچه نیز ساخت ۱۲ گیت اتباع خارجی و ۲۴۰۰ متر مربع سایه بان و آبخوری قبل از اربعین حسینی به بهره برداری خواهد رسید.


منبع:

1398/05/05
14:26:06
5.0 / 5
4268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک