در دیدار وزرای راه دو كشور تاكید شد؛

افزایش مناسبات اقتصادی ایران وآذربایجان، اجرای آزادراه مشترك

افزایش مناسبات اقتصادی ایران وآذربایجان، اجرای آزادراه مشترك مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی، آزادراه آستارا (ایران) -آستارا (آذربایجان)، پل مشترك مرزی و پایانه جدید باری برای اتصال شبكه آزادراهی آذربایجان به محور رشت-آستارا را از محورهای همكاری دو كشور عنوان نمود.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رامین قلی زاده وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فن آوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار نمود و در این جلسه قابلیت های همكاری دوجانبه و پروژه های مشترك میان دو كشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی ایران در این جلسه گفت: روابط میان دو كشور یك رابطه ناگسستنی است و مردم ایران و آذربایجان به یكدیگر تعلق خاطر دارند و دولت های دو كشور نیز از تعاملات استراتژیك برخوردار می باشد.
وی اضافه كرد: بااینكه دشمنان جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ایجاد بی نظمی بین روابط دو كشور بوده اند، اما با این وجود اراده مسئولان دو كشور، تعاملات و همكاری ها در شرایط پایداری قرار دارد و یك روند طبیعی را دنبال می كند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری كمیسیون مشترك همكاریهای حمل و نقل ایران و آذربایجان در تهران اشاره كرد: این رویداد فرصت مناسبی برای رفع موانع و مشكلات پیش روی پروژه های حمل ونقلی مشترك المنافع ایران و آذربایجان است و می توان درباب پروژه های مختلفی همچون آزادراه آستارا (ایران) -آستارا (آذربایجان)، پل مشترك مرزی و پایانه جدید باری كه شبكه آزادراهی آذربایجان را به محور رشت-آستارا متصل می كند تبادل نظر و توافق كرد.
اسلامی راه آهن رشت-آستارا (ایران) -آستارا (آذربایجان) را دارای اهمیت ویژه ای دانست و اظهار داشت: با عنایت به قرار داشتن این پروژه در كریدور شمال-جنوب و اهتمام دو كشور برای تكمیل آن، سهم مطلوبی از درآمدهای ترانزیتی حاصل از حمل بار در این محور ریلی در انتظار دو كشور قرار دارد.
عضو كابینه دولت دوازدهم بر افزایش سهم جابه جایی بار و مسافر بوسیله حمل و نقل ریلی و هوایی اشاره كرد: انتظار می رود حجم جابه جایی بار و مسافر بوسیله این دو شق حمل و نقل میان ایران و آذربایجان افزایش یابد. البته ظرفیت های بالایی برای همكاریهای دریایی میان دو كشور نیز وجود دارد.
رامین قلی زاده وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز در این جلسه روابط حمل ونقلی فی درخلال دو كشور را بسیار پویا عنوان نمود و اظهار داشت: این روابط سال ها به صورت برادرانه بین دو كشور وجود داشته است و در تلاش هستیم تا سطح روابط تجاری و اقتصادی میان دو كشور افزایش یابد.


منبع:

1398/04/28
13:48:36
5.0 / 5
4232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک