افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران مسكن گزین: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (23 تیر) اظهار داشت: بدین جهت هوای پایتخت طی برخی ساعات امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۳ تیر) است، اظهار نمود: بدین جهت طی برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه وزش باد در بعضی اوقات خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد، اشاره كرد: به تدریج طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ بطور نسبی بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود. هرچند بیشترین مقدار غلظت این آلاینده در مقایسه با مقدار مشاهده شده در روز گذشته (۲۲ تیر) از میزان كمتری برخوردار می باشد.

شهبازی اضافه كرد: بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۲۳ تیر) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه این وضعیت جوی تا فردا كم وبیش ادامه دارد، اظهار داشت: طی بامداد فردا (۲۴ تیر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها، به سبب كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا را به دنبال دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت، اشاره كرد: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۹۶ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/04/23
15:22:51
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: امداد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک