رئیس سازمان هواپیمایی:

ایمنی پروازهای حج از انجام بموقع پروازها مهم تر است

ایمنی پروازهای حج از انجام بموقع پروازها مهم تر است به گزارش مسكن گزین رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: این سازمان هیچ كوتاهی در بخش ایمنی حجاج را نمی پذیرد و ایمنی حجاج از انجام بموقع پروازها اهمیت بیشتری دارد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، علی عابدزاده بامداد امروز در مراسم بدرقه حجاج تمتع ۹۸ با اشاره به اینكه هر ساله از میان یك میلیارد مسلمان، سه تا چهار میلیون نفر و از بین ۸۰ میلیون ایرانی ۸۵ هزار نفر برگزیده می شوند تا به حج بروند، اظهار داشت: عملیات حج جزو ذات صنعت هواپیمایی است و ما دو تا سه ماه بعد از حج هر سال از جانب سازمان حج و زیارت نامه ای در خصوص اعلام برنامه سازمان هواپیمایی برای حج تمتع سال بعد دریافت می نماییم كه نشان داده است عملیات حج یك فرایند روتین در صنعت هواپیمایی كشور است و به دوره خاصی محدود نمی گردد.
وی اضافه كرد: عملیات پروازهای حج همه كشورهای اسلامی همه ساله به شكل یك سیكل بسته مدیریت می شود و اگر هواپیمایی از یك كشور مانند كنیا تأخیر داشته باشد امكان دارد هواپیمای دیگری از ایران اجازه فرود در فرودگاه جده یا مدینه را نداشته باشد و این سیكل بسته، به هم می خورد.
عابدزاده تاكید كرد: امسال موظف شدیم همه حجاج را خودمان جابجا نماییم. در سالهای گذشته بین ۲۵ تا ۵۰ درصد پروازها را شركت هواپیمایی سعودی كمك می كرد اما امسال این كار را نكرد و مجبور شدیم باوجود محدودیت ناوگان حجاج را خودمان جابجا نماییم و هما باید ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر را به تنهایی به تمتع ببرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: برای اجرای تعهدات هما مقرر است چند شركت هواپیمایی دیگر مانند ماهان، ایران ایر تور و قشم ایر و آتا، پروازهای مسیرهای دیگر هما را انجام دهند تا هواپیماهای ایران ایر به پروازهای حج برسد.
وی تصریح كرد: سازمان هواپیمایی كشوری در كلیه امور پروازهای حج شامل فرودگاهی و عملیات پروازی، هیچ كوتاهی در بخش ایمنی پرواز را نمی پذیرد و ایمنی پرواز حاجی برای ما از تأخیر پروازها مهم تر است.
به گفته معاون وزیر راه، سازمان هواپیمایی كشوری به نمایندگی از دولت موظف به تأمین امنیت حجاج در فرودگاه ها با همكاری سپاه حفاظت، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی شده است.

1398/04/17
15:40:37
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: امداد , راه , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک