با تصویب سند دوچرخه در پایتخت صورت می گیرد

انجام 3 و نیم درصد از سفرهای تهران با دوچرخه

انجام 3 و نیم درصد از سفرهای تهران با دوچرخه به گزارش مسكن گزین معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از تدوین سند دوچرخه پایتخت اطلاع داد.


محسن پورسیدآقایی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت دوچرخه های پایتخت با اشاره به اینكه سند توسعه دوچرخه در دستور كار قرار دارد اظهار داشت: هم اكنون این سند در شورای ترافیك پایتخت در حال بررسی است كه در صورت تصویب برپایه این سند ۵ساله، می بایست ۳.۵ درصد از سفرهای تهران با دوچرخه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه سالانه ۱۲۰كیلومتر به مسیر دوچرخه اضافه می شود، در پاسخ به سوالی در مورد سرنوشت دوچرخه های قبلی شهرداری اظهار داشت: دلیل شكست طرح های دوچرخه در گذشته این بود كه به تكنولوژی های روز دنیا توجه نشده بود بگونه ای كه راكبان باید به مبداء سفر برگشته و دوچرخه را تحویل می دادند اما امروز با اتكاء به تكنولوژیهای جدید، استفاده از دوچرخه برای شهروندان تسهیل شده است.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه هم اكنون با ورود اپلیكیشن های دوچرخه شاهد استقبال روز افزون شهروندان از دوچرخه هستیم اظهار داشت: متاسفانه برخی با پیش داوری عنوان می كنند كه دوچرخه در تهران طرحی شكست خورده است اما این مطلب درست نیست چونكه با گذر از روش های سنتی و استفاده از تكنولوژی های روز دنیا توانستیم دوچرخه را بعنوان یك مد حمل و نقلی توسعه دهیم.
معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران در مورد استفاده از دوچرخه و تجهیزات قبلی اظهار داشت: رك دوچرخه های قبلی را در ادارات دولتی و شهرداری استفاده خواهیم كرد تا كاركنان ترغیب شوند برای تردد به ساختمانهای مجاور و داخلی از دوچرخه استفاده كنند.1398/04/08
14:16:13
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک