انتقال یك روستا به مكان دیگر بخاطر سدسازی در فیروزكوه

انتقال یك روستا به مكان دیگر بخاطر سدسازی در فیروزكوه مسكن گزین: مدیركل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران بااشاره به انتقال یك روستا به مكان دیگر بخاطر راه اندازی سد «نمرود» در فیروزكوه، اظهار داشت: با راه اندازی سد نمرود محل فعلی روستای «سله بن» زیر آب می رود پس این روستا باید به محلی در بالادست سد منتقل شود كه در این راستا زیرساخت های لازم باید برقرار شود.معصومه پرندوار در گفت و گو با ایسنا در تشریح سفر خود به شهرستان فیروزكوه و مصوبات این سفر برای حوزه روستایی این شهرستان اظهار داشت: در این بازدید از طریق های روستایی بازدید شد و با احصای نقاط حادثه خیز این مسیرها تصمیم های لازم برای رفع كاستی ها و ارتقای امنیت مسیرهای مواصلاتی روستایی اتخاذ شد.

وی اضافه كرد: تصمیم گیری برای انتقال زیرساخت ها به محل جدید استقرار روستای «سله بن» یكی دیگر از موضوعاتی بود كه در این سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با عنایت به راه اندازی سد نمرود محل فعلی روستای «سله بن» زیر آب می رود. پس این روستا باید به محلی در بالادست سد منتقل شود كه در این راستا با حضور نمایندگان تمامی دستگاه های خدمت رسان همانند آب، برق، گاز تصمیم های لازم اتخاذ شد تا بدین سان با تحقق این مهم مقدمات خروج مردم از بلاتكلیفی چندساله فراهم گردد.

پرندوار افزود: سوژه دیگری كه در این سفر به همراه معاون عمرانی استانداری تهران و بعنوان یكی از اولویت های دفتر امور روستایی استانداری تهران در این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت توسعه اشتغال پایدار در روستاهای این شهرستان بود. در حقیقت اقتصاد شهرستان فیروزكوه برمبنای سند توسعه و آمایش استان تهران بر كشاورزی استوار است.

وی اشاره كرد: با هدف رونق تولید و اشتغال در این شهرستان و با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی آن مقرر شده كه علاوه بر كشاورزی، اشتغال زایی برپایه گردشگری را نیز در این شهرستان بطور جدی در دستوركار قرار دهیم و بر همین مبنا ۱۰ درصد از محل ارزش افزوده این شهرستان را برای همین حوزه اختصاص دادیم تا در جهت توسعه صنعت گردشگردی و بوم گردی به كار گرفته شود. امیدواریم با تحقق این مهم توسعه اشتغال پایدار روستایی و بهبود وضعیت معیشت و زندگی روستایی در این شهرستان را شاهد باشیم.

مدیركل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود از سفر اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - در آینده نزدیك به شهرستان فیروزكوه آگاهی داد و اظهار داشت: سه پروژه برای افتتاح با حضور معاون اول رئیس جمهوری در این شهرستان آماده شده است كه یك مورد مربوط به اشتغال روستایی در حوزه گردشگری، پروژه دیگری در بخش كشاورزی و دیگری در حوزه ساخت بیمارستان است.

منبع:

1398/03/29
15:09:21
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک