عضو شورای شهر تهران انتقاد كرد

فشارهای گروه های خاص برای تعدیل عوارض ساختمانی

فشارهای گروه های خاص برای تعدیل عوارض ساختمانی مسكن گزین: عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از اعضای شورای شهر خواست كه تحت تاثیر فشار گروهی خاص، نرخ عوارض ساختمانی را كم نكنند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، بهاره آروین بامداد امروز در جریان بررسی لایحه تعدیل عوارض ساختمانی در مخالفت با كلیات این لایحه از اعضای شورای شهر خواست كه به این لایحه رأی مثبت ندهند و اظهار داشت: دلیل فوریت در تصویب این لایحه چیست؟ بر طبق قانون پس از ۱۵ بهمن نباید عوارض جدید وضع شود و در این مدت سه ماه در سال جدید نیز بعضی از شهروندان عوارض خودرا پرداخت كردند، تكلیف آنها چه می شود؟
وی با اشاره به اینكه ما نباید كاری نماییم كه سیاست گذاری ها و مصوبات مان متزلزل شود، اظهار نمود: متأسفانه تجدید نظر در تبصره به دستاویزی تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینكه ما نباید سیاست های خودرا تحت تأثیر فشار گروه های ذینفع تغییر دهیم، اظهار داشت: از نهادهایی نامه هایی می آید كه اجرای مصوبه متوقف شود و این به نفع ۱۰ الی ۱۲ هزار نفر است و این گروه كوچك لابی گسترده دارند و چه منفعتی در این تجدید نظر در مصوبه عوارض وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه می گویند این تعدیل عوارض در تبصره ۳ بودجه ۹۸ قید شده، اظهار داشت: قرار بود ضرایب بر طبق دفترچه محاسباتی واقعی شود، اما حالا دستاویزی شده كه گروه های ذی نفع آنرا كاهش دهند و چرا باید كوتاه بیایم در صورتیكه این لایحه اقناع كننده نیست و با اهداف شورای شهر پنجم منطبق نیست.
وی خطاب به اعضای شورای شهر اظهار داشت: چرا می خواهید تحت تاثیر فشارها كوتاه بیایید و نباید شورای پنجم را شواریی كوتاه آمده در مقابل گروه ها جلوه دهیم.
منبع:

1398/03/28
14:00:54
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: امداد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک