یك مقام مسئول اعلام كرد:

بازگشت سرمایه بخش خصوصی در ریل از محل صرفه جویی سوخت

بازگشت سرمایه بخش خصوصی در ریل از محل صرفه جویی سوخت به گزارش مسكن گزین مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، تا سقف ۹۰۰ میلیارد تومان اصل و سود سرمایه به سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنعت ریلی، برگشت داده می شود.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم افتتاحیه «هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته»، با اشاره به تشدید تحریم های ظالمانه ضد ایران تصریح كرد: برگزاری نمایشگاه ریلی در این برهه زمانی، نشان از عزم راه آهن برای عبور قدرتمندانه از تحریم ها دارد.
وی، مهم ترین اقدام انجام شده امسال در بخش ریلی را امضای تفاهم نامه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای بهره برداری از تبصره ۱۸ قانون بودجه، با هدف تولید واگن های مسافری در داخل دانست و اضافه كرد: اعتبارات این تبصره ابلاغ گردیده و بخش اول آن نیز، به شركت راه آهن تخصیص داده شده است؛ ضمن اینكه بانكهای عامل هم آمادگی خویش را برای پذیرش عاملیت تأمین اعتبار بخشی از اجرای طرح، اعلام نموده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: امروز قرارداد اجرایی این پروژه شروع شده و بزودی شاهد تولید انواع واگن مسافری در داخل خواهیم بود.
رسولی اظهار داشت: امروز تفاهم نامه ای هم با سرمایه گذاران در بازار سرمایه امضا می شود كه پنجمین پروژه تأمین اعتبار طرح های ریلی از محل بازار سرمایه به حساب می آید.
وی خاطرنشان كرد: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، به منظور بازگشت اصل و سود سرمایه گذاری در هر حوزه ای كه سبب بهره وری و كاهش آلایندگی می شود، اقداماتی انجام شده كه بر مبنای آن، در حمل و نقل ریلی هم قراردادی با شركت بهینه سازی مصرف سوخت امضا خواهیم كرد تا از محل این ماده قانونی، ۲۲ قرارداد سرمایه گذاری در بخش ریلی را اجرایی نماییم.
به گفته رسولی، ظرفیت مالی این قرارداد، ۹۰۰ میلیارد تومان است كه به سرمایه گذاران از محل ماده ۱۲ این قانون، بازگشت داده می شود.
مدیرعامل شركت راه آهن خاطرنشان كرد: تولید ریل ملی به مرحله عمل رسیده است؛ همینطور دو سیستم سیگنالینگ داخلی در كشور تولید شده كه با عملیاتی شدن آن، ایران در لیست ۸ كشور دارای تولید فناوری سیگنالینگ در صنعت حمل و نقل ریلی قرار گرفته است.

1398/03/19
15:22:38
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک