هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند

هاشم زایی: شهرداری ها باید جلوی ساخت وسازهای غیر مجاز بایستند مسكن گزین: یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه شهرداری ها بعنوان متولیان ناظر بر ساخت و سازها وظیفه دارند تا در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز بایستند، اظهار داشت: بنده اعتقاد دارم كه ساختمان های بزرگ و نامتعارف جز با نفوذ و پرداخت حق حساب ساخته نمی گردد.


عبدالرضا هاشم زایی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر لزوم برخورد با صدور مجوزهای غیر قانونی در ساخت و سازها، اظهار نمود: در ارتباط با شهرسازی، شورای عالی شهر سازی برای شهرهای مختلف به خصوص كلانشهرها نقشه راه مشخصی طراحی می كند كه متاسفانه اجرایی نمی گردد. بنده معتقد هستم كه ساختمان های بزرگ در كشور ما جز با نفوذ و پرداخت حق حساب تاسیس نمی گردد.
وی در ادامه، افزود: شاهد می باشیم كه پروانه ساخت برای ساختن یك آپارتمان پنج طبقه با هزار متر زیر بنا صادر می شود، اما در طول اجرای این پروژه، ساختمانی با هزار و ۵۰۰ متر زیربنا ایجاد می شود. در نهایت ۵۰۰ متر اضافی در ایده آل ترین حالت به كمیسیون ماده "۱۰۰ " می رود و در آن جا بجای رای به تخریب صرفا جریمه شده و پول ۵۰۰ متر پرداخت می شود.
این عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، اشاره كرد: این روش یك تخلف در پوشش قانون است.
هاشم زایی اشاره كرد: در طول ساخت و ساز اگر بحث حق و حساب و ارتباطات پنهانی وجود نداشته باشد عملا اجازه ساخت داده نمی گردد. اگر ضوابط رعایت شود آجری بر روی آجر گذاشته نمی گردد، اما این فساد است كه اجازه سامان دهی ساخت و سازها را نمی دهد. شهرداری بعنوان متولی امر باید با این مساله برخورد كند و شورای اسلامی شهر تهران باید بر كوتاهی شهرداری نظارت داشته و به سوژه ورود پیدا كند.
منبع:

1398/02/27
13:34:54
5.0 / 5
4664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک