افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران به گزارش مسكن گزین مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در پایتخت طی امروز (۸ اردیبهشت) اظهار داشت: دمای هوا در تهران روند افزایشی دارد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی صبحگاه امروز (۸ اردیبهشت) است و همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد موثر به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه این شرایط سبب پراكندگی آلاینده ها و بهبود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد، خاطرنشان كرد: به تدریج طی شبانگاه از میزان ناپایداری جوی كم می شود و با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۹ اردیبهشت) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نیست.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران این شرایط پابرجا نیست و به تدریج طی فردا (۹ اردیبهشت) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود كه افزایش ابر و وزش باد موثر را به دنبال دارد.

شهبازی افزود: ازاین رو با وجود افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها، ناپایداری های جوی حاكم در طول روز سبب برقراری شرایط مطلوب كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می شود همینطور دمای هوای تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

وی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۵۱ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۵۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/02/08
11:49:32
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: امداد , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک