لزوم افزایش ارتفاع جداره های رود كارون برای تامین امنیت اهواز

لزوم افزایش ارتفاع جداره های رود كارون برای تامین امنیت اهواز به گزارش مسكن گزین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: بایستی ارتفاع جداره ها و لبه های رود كارون را بالا برد تا با افزایش حجم آب امنیت شهر اهواز تهدید نشود و آب هم به داخل شهر نفوذ نكند.مهدی جمالی نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در حال بازدید از نقاط مختلف شهر اهواز هستیم، اظهار داشت: ضلع شمالی رود كارون را بازدید كردیم. جداره سازی های رود به واسطه عقب نشینی، ساختار سكونتی و به علت اینكه نخستین نقطه ای است كه شهر را تحت تاثیر قرار می دهد بسیار مهم می باشد.

وی افزود: ارتفاع رود كارون به علت بازگشت آب از شهرستان های بالادست به بستر این رود افزایش یافته است. یعنی از سطح دشت های اطراف آب ها به بستر اصلیشان یعنی همان رود كارون باز گشته اند. ازاین رو سطح آب در رودخانه كارون به واسطه برنامه ریزی و كنترل آب های رها شده در حال افزایش می باشد.

معاون عمرانی وزیر كشور با اشاره به اینكه جداره سازی و لبه سازی برای رود كارون اهمیت دارد اظهار داشت: بایستی ارتفاع جداره ها و لبه های این رود را بالا برد تا با افزایش حجم آب امنیت شهر اهواز تهدید نشود و آب هم به داخل شهر نفوذ نكند. همینطور در قسمت جنوبی رود كارون كه از شهر خارج می شود هم بایستی از جداره سازی اطمینان حاصل نماییم تا با سر ریز رود كارون هنگام عبور جریان بالای آب مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینكه اصفهان، معین شهرستان اهواز است و ماشین آلاتی همچون كمپرسی، پمپ تخلیه آب، لودر و بیل مكانیكی و بولدوزر از استان معین فرستاده می شوند، اظهار داشت: شهرداری ها و فرمانداری و استان های معین در آماده باش كامل هستند تا تجهیزات و ماشین آلاتی كه از شهرستان معین ارسال می شود، اولویت بندی و ساماندهی گردد و كمك های در اسرع وقت صورت گیرد.

جمالی نژاد همینطور در پاسخ به این سوال كه آیا خطری سد كرخه را تهدید می كند یا خیر؟ اظهار داشت: سد كرخه توسط وزارت نیرو كنترل شده است و میزان حجم آب ورودی به این سد هم كاهش یافته و خطری وجود ندارد.
1398/01/21
14:59:22
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: توسعه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک