وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

توسعه ظرفیت كریدور شمال-جنوب با ایجاد شركت های لجستیكی مشترك

توسعه ظرفیت كریدور شمال-جنوب با ایجاد شركت های لجستیكی مشترك مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به كوشش برای توسعه زیرساخت های ریلی و بندری در كریدور شمال-جنوب اظهار داشت: با ایجاد شركت های لجستیكی مشترك با كشورهای عضو، ظرفیت عبور بار از این كریدور توسعه می یابد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاس شورای هماهنگی كریدور ترانزیتی شمال-جنوب كه بامداد امروز در تهران با حضور ۱۲ كشور عضو این كریدور برگزار شد، خطاب به نمایندگان كشورهای عضو كریدور گفت: شما متخصصان بررسی مسائل سخت افزاری و نرم افزاری ترانزیت در راه كریدور شمال-جنوب هستید و وظیفه ما همه در هر مقام و جایگاهی، اقدام برای رفع مشكلات عملیاتی كردن ترانزیت در این راه است.
وی اضافه كرد: مطمئن هستم كه با اراده سیاسی مقامات دولت های عضو این كریدور و همین طور كشورهای حاضر در راه كریدور شمال-جنوب، موانع روان سازی حمل و نقل و ترانزیت در این راه مرتفع شده و به طبع آن، از رهگذر توسعه اقتصادی و تجاری منطقه، رفاه ملت ها باز ایجاد خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی، به مراسم افتتاحیه راه آهن قزوین-رشت در چهارشنبه هفته جاری با حضور رئیس جمهور اشاره نمود و اظهار داشت: با دقت مسائل را موشكافی خواهیم كرد و تصمیمات مطلوب و مناسبی كه روشن كننده مسیر آینده كریدور خواهد بود، اتخاذ خواهیم كرد.
اسلامی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینكه امروز پس از یك وقفه پنج ساله، شورای هماهنگی ترانزیت كریدور شمال- جنوب با حضور ۱۲ كشور عضو تشكیل شد، اشاره كرد: در این اجلاس، مسائل فی درخلال كشورها كه می تواند تسهیل كننده ترانزیت باشد، با مقامات مربوطه در كشورهای عضو كریدور شمال جنوب گفت و گو خواهد شد تا زمینه افزایش ظرفیت بهره برداری از كریدور فراهم گردد.
وزیر راه و شهرسازی، با تاكید بر اینكه باید بتوانیم موانع موجود بر سر راه توسعه این كریدور را احصاء و تسهیل نماییم، گفت: كشورهای حاضر در این اجلاس، به افزایش همكاری ها علاقه مند بودند و بیشتر كشورهای عضو در سطح معاون وزیر یا مدیركل، نماینده به این اجلاس اعزام كرده اند.
به گفته وی، برگزاری شورای هماهنگی كریدور ترانزیتی شمال-جنوب با شروع به كار راه آهن قزوین-رشت در روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور همزمان شده و تقارن برگزاری این اجلاس و حضور وزرای حمل و نقل كشورهای این كریدور در مراسم افتتاحیه خط آهن قزوین- رشت، این نشست را به یك نقطه عطف تبدیل نموده است.
اسلامی تصریح كرد: راه آهن رشت- آستارا باز تعیین پیمانكار شده كه چهارشنبه این هفته مراسم راه اندازی آن با حضور رئیس جمهور آغاز می شود؛ همین طور منابع ساخت خط آهن رشت- آستارا باز پیش بینی شده است.
وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: یكی از بخش های كریدور شمال- جنوب، توسعه زیرساخت ها است كه باید ظرفیت عبور بار بیشتر از آنرا ایجاد كنیم؛ بطور سنتی، بار كشورهای آسیای میانه و قفقاز از گذشته از ایران عبور می كرد كه در طول سال های اخیر توسعه زیرساخت های این كریدور شامل خط آهن بندرعباس- بافق - سرخس، توسعه بنادر جنوبی و چابهار و همین طور بنادر شمالی و باز خط آهن قزوین رشت- آستارا كه بخش قزوین رشت آن چهارشنبه افتتاح می شود، از ظرفیت های زیرساختی این كریدور توسعه یافته است.
وی اضافه كرد: در حال ساخت خط آهن چابهار زاهدان هستیم كه این خط آهن تكمیل می شود و بندر چابهار را به بنادر شمالی متصل خواهد كرد؛ ضمن اینكه اتصال به محورهای شرقی و غربی باز برای توسعه ظرفیت این كریدور در دستور كار است.
اسلامی اشاره كرد: نكته مهم دیگر در افزایش ظرفیت بار عبوری از كریدور شمال- جنوب، ایجاد شركت های مشترك حمل و نقل تركیبی و لجستیكی است كه این كریدور را به معنای واقعی، گسترش همه جانبه خواهد داد.

1397/12/14
15:34:02
5.0 / 5
4222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک