بازبینی طرح تفصیلی پایتخت، در گام اول

بازبینی طرح تفصیلی پایتخت، در گام اول به گزارش مسكن گزین معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از زمان بر بودن بازبینی طرح تفصیلی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: كلیات تغییر طرح در منطقه ۲۲ در حال بررسی در كمیسیون های شورای عالی معماری و شهرسازی است.


عبدالرضا گلپایگانی در گفتگو با ایسنا، در مورد بازبینی در طرح تفصیلی شهر تهران با اشاره به اینكه این بازبینی اجبار شورای شهر است اظهار داشت: همینطور در طرح جامع الزاماتی وجود دارد كه برپایه آن می بایست هر ۵سال یكبار، بازبینی شود كه در دستور كار است.

وی با اشاره به اینكه مقدمات پروژه بازبینی شروع شده و در حال تدوین شرح خدمات و اینكه چه كاری باید صورت گیرد، هستیم اظهار داشت: این پروسه زمان بر است و ما در مراحل اولیه قرار داریم.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در مورد نگاه ویژه به بازبینی طرح منطقه ۲۲ هم با اشاره به اینكه بازبینی این منطقه در اولویت است اظهار داشت: در هشت ماه گذشته كه حناچی معاون شهرسازی بود، جلسات فشرده با مشاور و مسئولان منطقه ۲۲ داشتیم و بعد از چندبارتبادل نظر با كمیسیون ماده ۵، نهایتا كلیات مورد تصویب قرار گرفت و در شورای عالی معماری و شهرسازی هم كلیات آن مورد تایید قرار گرفت اما برای انجام اقدامات كارشناسی به كمیته مربوطه ارجاع داده شد.
وی اضافه كرد: تغییرات در طرح منطقه ۲۲ نسبت به گذشته زیاد بوده و بلندمرتبه سازی در این منطقه هم در انتظار ابلاغ ضوابط شورای عالی معماری و شهرسازی است چراكه ساخت بیشتر از ۱۲ طبقه ممنوع می باشد تا ضوابط تدوین شود.1397/12/10
20:25:03
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: خدمات , شهرسازی , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک