واكنش قالیباف به بدهی شهرداری در زمان مسئولیتش

واكنش قالیباف به بدهی شهرداری در زمان مسئولیتش به گزارش مسكن گزین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه ۵۴ هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری یك دروغ بزرگ است و من آنرا تكذیب می كنم، اظهار داشت: متأسفانه وقتی افراد كار نمی كنند و می خواهند در قدرت بمانند پس باید دروغ بگویند، ذلت بپذیرند و و زد و بند كنند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف كه بعنوان میهمان در برنامه بدون توقف حضور داشت، با تكذیب بدهی ۵۴ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران در زمان مسئولیت وی در منصب شهردار تهران و در پاسخ به این سوال كه «آیا بی توجهی شما به بودجه و توجه به مسائل آرمانی دلیل به وجود آمدن چنین بدهی نجومی شده است» اظهار نمود: كشور نیاز به كار دارد، وقتی افراد نمی توانند كار كنند بهانه بی خودی می گیرند؛ متأسفانه وقتی افراد كار نمی كنند و می خواهند در قدرت بمانند باید دروغ بگویند، ذلت بپذیرند و و زد و بند كنند.
وی افزود: وقتی شورای شهر چهارم به اتمام رسید گزارش دارایی ها و بدهی ها را در شورا مصوب كرده كه بدهی ها چقدر است و دارایی ها چقدر و این مصوبات را تحویل شورای پنجم داده و مصوبه علنی شورای شهر است.
وی اظهار داشت: جالب است بدانید كه بدهی های ما حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان بود كه ۱۴ هزار میلیارد در دوره آقای نجفی خودشان تأیید كردند كه طلب قطعی از دولت می باشد، غیر از آن یك میلیارد دلاری كه دولت دهم به ما نداد كه مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام بود كه باز هم آنرا ندادند كه خود آنها گفتند ۲۵ هزار میلیارد تومانش مربوط به اتمام پروژه های آینده است، مگر پروژه آینده جز دیون است، دیون به پولی گفته می شود كه كاری انجام شده و پرداخت نشده است.
قالیباف خاطرنشان كرد: یا حتی می گویند اموال شهرداری فروخته شده، در شهرداری تهران فهرست اموال وجود دارد زمین ها و اموال شهرداری نسبت به مدیریت قبل در صورت جلسات مصوبات شورای شهر و در حساب بررسی سالانه به دو برابر افزایش پیدا كرده، این ها واقعاً بحث های غیر منطقی است، حالا نگاه كنید از كجا این اشكالات پیدا می شود كه می گوئید رفاه نیست به خاطر اینكه یك تصمیماتی باید گرفته شود به خاطر همین بحث ها آن تصمیمات گرفته نمی گردد.
وی در ادامه با اشاره به نبود توزیع عادلانه ثروت در كشور اظهار داشت: یكی از اشكالات اینجاست كه یك عده بسیار برخوردار شدند یك عده هم محروم شدند، ما این را باید حل نماییم و این برمی گردد به عملكرد افراد، برنامه ها، بودجه و پیگیری افراد.
شهردار سابق تهران در پاسخ به این سوال كه «مردم دریافتند كه عملكرد شما متفاوت می باشد، این عملكرد ناشی از روحیه نظامی شماست یا اینكه به بعضی از ساختارهای حاكمیت متصل هستید و یا الگوی مدیریت خاصی دارید» خاطرنشان كرد: نمی دانم منظورتان از اینكه من به ساختارهای حاكمیت متصل هستم چیست، نه، ما به جایی متصل نیستیم و ان شاءالله هم به خدا متصلیم وان شاءالله نیت مان این باشد كه به مردم خدمت نماییم، من فكر می كنم باورها و الگوی مدیریتی من متفاوت باشد.
فرمانده سابق نیروی انتظامی تهران با اشاره به اینكه همین تفاوت ها در كار است كه اهمیت دارد، خاطرنشان كرد: همین مسائل است كه می گویند این دولت رفت و آن یكی دولت آمد، اما وضع مردم عوض نشده دلیلش این است كه هر دولتی كه می آید دار و دسته خودش را سر كار می آورد و می خواهد همه را بیرون كرده و از نو همه چیز را بسازد و حل كند، هیچ فرقی هم نمی كند چپ و راست هم ندارد، اصولگرا و اصلاح طلب هم ندارد، هر جریان سیاسی آمد می خواهد جریان سیاسی مخالف را بیرون كند. هیچكدام در جهت تكمیل یكدیگر كار نمی نماییم.
وی افزود: پول داریم ولی دیگر برای این نوع مدیریت چه ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشیم چه ۲۰ میلیارد دلار باز هم كم است، البته من معتقدم حتماً ۲۰ میلیارد تومان درآمد بهتر از آن ۱۰۰ میلیارد است، چون تجربه نشان داده وقتی دولت ها درآمد كمتری داشته باشند كمتر به كار مردم فضولی می كنند چون پول ندارند مردم را رها می كنند، اقتصاد درست می شود نمونه دارم وقتی درآمد كشور شد ۲۴ میلیارد دلار صنعت كشور برای نخستین بار رشدش دو رقمی شد؛ چرا چون همه بروكراسی ها و موانع از سر راه مردم برداشته شد چرخ صنعت چرخید، صادرات رونق گرفت و وقتی درآمد كشور بالا رفت دوباره بروكراسی ها آغاز شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال كه «آیا قبول دارید كه هم اكنون سیستم كشور به سمتی پیش می رود كه بحث مدیریت اشرافی باب شده و دیگر مدیران دغدغه مشكلات مردم را نداشته و اعتقاد دارند كه سفره انقلاب پهن است و مردم سهمی در آن ندارند، همین مساله مردم را نسبت به مسئولان بدبین كرده است» اظهار نمود: من اینكه این اشكالات و موردها در حوزه فساد و آقازاده ها است قبول دارم ولی با اینكه بگوییم اغلب مدیران كشور این طور هستند موافق نیستم. اغلب مدیران این طور نیستند، معمولاً برخی رسانه ها و افراد به دنبال فضاسازی و جوسازی هستند.
وی با اشاره به انعكاس مراسم عروسی فرزندش در رسانه ها اظهار داشت: من در مورد خودم می توانم بگویم، دختر من ازدواج كرد من آنجایی مراسم گرفتم كه همه كارمندهای شهرداری مراسم می گیرند تعداد میهمان ها هم كمتر از ۴۰۰ نفر بود، دو نوع غذا هم بیشتر ندادیم روز بعد رسانه ها گفتند رفتند یك پارك جنگلی را قرق كردند و بعد هم رفتند عروسی یك خانواده دیگر با كلی ماشین مدل بالا و آن چنانی، وقتی رفتم طرقبه پدرم می گفت من می روم نماز و یا هر جایی مردم می گویند ما حاج باقر را می شناسیم این حرف ها درست است؟ من معتقدم مجموعه نظام آنجایی كه تخلف می بیند، فساد می بیند، در قالب قانون نباید كوتاه بیاید خصوصاً آنجا كه كسی مسئول و مدیراست باید در اولویت به حساب او رسیدگی شود.
قالیباف در انتها با تاكید بر اهمیت نگرش مدیریتی افراد اظهار داشت: متروی تهران در زمانی كه ما تحریم نبودیم دولت هم با شهرداری هماهنگ بوده، در طول ۲۵ سال ۷۳ كیلومتر ساخته شده با همان شهرداری و پرسنل در دولت نهم و دهم كه با مدیریت شهراری هم مخالف بوده حتی حق قانونی شهر تهران را هم نمی دادند و در دولت یازدهم و دوازدهم كه باز با شهرداری مخالف بودند در طول ۱۲ سال تحریم داخلی و خارجی، بیشتر از ۲۰۰ كیلومتر مترو ساخته شده. پس باورها و مدیریت مهم می باشد. منابع انسانی و باورهای یك فرد سرمایه اصلی یك مدیرند این ها هستند كه پول تولید می كند. ما یك جاهایی شعار مرگ بر آمریكا می دهیم این لازم است اما كافی نیست، شعار مرگ بر آمریكا در حوزه اقتصاد رفاه و خدمت به مردم است، شما اگر خدمت نكنید هرچه ۱۳ آبان برگزار كنید اثر عكس دارد.1397/11/28
16:11:41
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: پرسنل , تولید , دارایی , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک