دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری:

ساخت وساز بر روی گسل های تهران ممنوع گردید، جمعیت۴۸۰هزار نفری منطقه۲۲

ساخت وساز بر روی گسل های تهران ممنوع گردید، جمعیت۴۸۰هزار نفری منطقه۲۲ به گزارش مسكن گزین دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: ساخت پلاسكوی جدید طبق مصوبه این شورا پیش رفته و از كمیسیون ماده ۵ هم مصوبه دریافت كرده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمدسعید ایزدی در نشست خبری اولین نمایشگاه مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با اشاره به اینكه از سال قبل بدنبال اجرای طرح سیاست بازآفرینی شهری در حوزه معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی بوده ایم درباره وضعیت ساختمان پلاسكو اظهار داشت: چند روز پس از ریزش ساختمان پلاسكو، شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه ای داشت در خصوص اینكه تهیه طرح جدید برای این ساختمان با استفاده از مسابقه باشد. هم اكنون شورای عالی شهرسازی همین یك مصوبه را برای پلاسكو دارد كه بر مبنای آن مسابقه برگزار و طرح منتخب تصویب گردید. ساخت پلاسكو جدید هم مصوبه كمیسیون ماده ۵ شهرداری را دریافت كرد و فردا بامداد در شورای عالی شهرسازی جزئیات طرح پلاسكو جدید از نظر انطباق آن با ضوابط بلندمرتبه سازی بررسی خواهد شد.
وی درباره مبحث حذف پاركینگ و اضافه شدن ۵ طبقه تجاری به پلاسكوی جدید اظهار داشت: این مورد هم مقرر است در شورای عالی شهرسازی بررسی شود كه آیا ساخت این طبقات هم امكانپذیر است یا خیر.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری درباره تراكم جمعیت در منطقه ۲۲ تهران هم افزود: مشكل ما در این منطقه، ظرفیت جمعیت پذیری آن است. سقف مصوبه جمعیتی این منطقه بر مبنای تصمیمات شورای عالی شهرسازی و معماری ۳۲۰ هزار نفر بوده اما تابحال برای پذیرش ۴۸۰ هزار نفر ساخت و ساز انجام شده است.
ایزدی خاطرنشان كرد: در معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی ظرفیت جمعیت پذیری شهرها در جهت اجرای برنامه مسكن وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی جدید هستیم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص افزایش حریم و محدوده شهرها اظهار داشت: اولویت ما در اجرای این برنامه ساخت و ساز مسكن، توسعه درونی شهرها در بافت های نابسامان شهری و در مرحله دوم توسعه متصل و در مرحله سوم توسعه منفصل شامل ساخت شهرك های جدید است. از این همین رو آئین نامه شهرك سازی در شورای عالی شهرسازی تدوین می گردد.
به گفته ایزدی، شورای عالی شهرسازی و معماری صرفا بدنبال اضافه كردن محدوده شهرها نیست بلكه ظرفیت جمعیت پذیری شهرها را با اولویت احیای بافت های فرسوده دنبال می نماییم.
وی درباره افزایش محدوده شهر جدید پردیس و تصویب آن در شورای عالی شهرسازی در پاسخ به خبرنگار مهر تصریح كرد: طبق دستور رهبر معظم انقلاب موظف شدیم اراضی معوض برای ۳۲ تعاونی مسكن خصوصا شهرك زیتون در شمال شرق تهران تامین نماییم. از همین رو توسعه محدوده شهر جدید پردیس در شمال این شهر و وارد شدن اراضی واصفجان به جای اراضی شهرك زیتون تصویب گردید.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با تاكید بر اینكه مقرر است طرح جامع تهران بازبینی شود، تصریح كرد: این امر در حال اجراست و نهاد طرح مطالعات جامع با همكاری شورای عالی شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران احیا می گردد. همینطور طرح تفصیلی تهران هم تغییر می كند كه در همین زمینه اقداماتی مانند طرح تفصیلی دره فرحزاد، طرح تفصیلی دره كن، طرح تفصیلی منطقه ۱۷، طرح تفصیلی منطقه ۲۲، بلندمرتبه سازی در تهران و... در شورای عالی شهرسازی نهایی شده است.
وی تصریح كرد: در شورای عالی شهرسازی و معماری حریم گسل های تهران شناسایی شده و اجبار عدم صدور پروانه ساختمانی در حریم گسل ها به شهرداری تهران ابلاغ گردیده است.

1397/10/24
20:59:22
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: امداد , توسعه , راه , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک