مشتركان خراسان جنوبی 14 میلیارد تومان به شركت آب بدهی دارند

مشتركان خراسان جنوبی 14 میلیارد تومان به شركت آب بدهی دارند به گزارش مسكن گزین معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی استان 11 میلیارد تومان و بخش مسكونی سه میلیارد تومان به شركت آبفا بدهی دارند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا محمود نادی روز سه شنبه در نشست خبری اضافه كرد: از دستگاه های اجرایی و شهروندان درخواست می گردد صورتحساب آب را به موقع پرداخت كنند.
وی بیان كرد: بخشی از مطالبات دستگاه های اجرایی همچون شهرداری تا آخر سال تسویه خواهد شد.
معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با اشاره به اینكه آب بها برای مدارس دولتی استان مجانی است تصریح كرد: سابقه قیمت مجانی در كاربری های دیگر مصرف را به شدت بالا برده و در بعضی كاربری ها بیشتر از 2 تا سه برابر شده است.
وی اظهار داشت: امسال دولت فرایندی را پیش بینی نمود كه در كشور 10 میلیارد تومان برای كل مدارس در نظر گرفته شده و وزارت آموزش و پرورش باید سهم هر استان را مشخص نماید تا به همان میزان از پرداخت آب بها معاف شوند.
نادی با تاكید بر اینكه مدارس باید ظرفیت را رعایت و مصرف آب را مدیریت كنند خاطرنشان كرد: در این زمینه با مدیران مدارس جلساتی برگزار شده و راهكارهای مصرف را آموزش داده ایم.
وی افزود: آموزش و پرورش باید شبكه های داخلی آب مدارس را كه عموما فرسوده است، تعویض كند و جلوی نشتی ها را بگیرند.
معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری استان خاطرنشان كرد: اگر مدرسه ای مدیریت مصرف را رعایت و به تعداد دانش آموزان الگوی مصرف را رعایت كند مدارس صرفا دولتی از پرداخت آب بها مجاز می شوند.
وی اضافه كرد: هنوز سازگار معافیت مدارس دولتی از سوی آموزش و پرورش تكمیل نشده است بنابراین فعلا باید قبوض را پرداخت كنند.
نادی بیان كرد: اگر مدرسه ای مشمول معافیت آب بها قرار گیرد پس از اجرای طرح مذكور پول بستانكار و استرداد خواهد شد اما هنوز سهم استان ها مشخص نشده است.
وی با اشاره به اینكه عمده مدارس از قبل بدهی های انباشته ای دارند اظهار داشت: اگر رجوع ای برای قطع انشعاب آب بوده مربوط به بدهی های قبل است و این تخفیفات و معافیت ها مربوط به مدارس دولتی می گردد.
معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی تصریح كرد: آموزش و پرورش باید فهرست مدارس دولتی و تعداد دانش آموزان را در اختیار ما قرار دهد.
وی تصریح كرد: قطع آب مدارس بسیار نادر انجام می گردد و بیشتر مدارا می نماییم و اگر آب مدرسه ای قطع شده باشد بیشتر در فصل تابستان همزمان با تعطیلی مدارس بوده است.
وی اظهار داشت: تمامی مكان هایی كه از نرخ های مخفف برخوردار شده اند منجر به این شده توجه مردم به مصرف آب كم شود و در بسیاری موارد تركیدگی های داخلی وجود دارد اما چون پول پرداخت نمی گردد، به اصلاح شبكه های داخلی عریض و طویل اهتمام وجود ندارد.
معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی تصریح كرد: مدارس باید به تكلیفی كه دولت برای آنها گذاشته توجه كرده و نسبت به مدیریت مصرف آب با نصب شیرآلات كاهنده اقدام نمایند.
وی با تاكید بر اینكه آموزش و پروش باید شبكه داخلی مدارس را هم كنترل كند اظهار داشت: در استان یك منزل مسكونی به علت عدم كنترل شبكه داخلی 2 هزار متر مكعب آب را كه مصرف چهار هزار خانوار شهری است در یك ماه هدر داده كه آب به زیر زمین نفوذ كرده است.
نادی اظهار داشت: در بیرجند 30 مدرسه دارای الگوی مصرف بیشتر شناسایی شده كه نسب به تغییر شیرآلات آن به كاهنده مصرف اقدام نموده ایم اما بهره برداری و نگهداری از شیرآلات بر عهده مدارس است.
وی با تاكید بر اینكه در مدارس باید قسمت سرایداری و آموزشی از هم جدا شود اضافه كرد: در بعضی مدارس سرایدار هم ساكن است كه معافیت آب بها شامل وی نمی گردد بنابراین باید سرایدار از محل آموزشی جدا شود.
معاون خدمات مشتركین و درآمد شركت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی عنوان كرد: تمامی مساجد، خانه های عالم روستایی، مكان های مذهبی و سایر جز واحدهای تجاری آنها از پرداخت آب بها معاف هستند.
7557*3028


1397/10/11
23:21:30
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک