20هزارمیلیارد ریال برای توسعه پیرانشهر و سردشت هزینه شده است

20هزارمیلیارد ریال برای توسعه پیرانشهر و سردشت هزینه شده است مسكن گزین: ارومیه- نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید بیشتر از 20 هزار میلیارد ریال جهت اجرای طرح های مختلف در این شهرستان ها هزینه كرده است.


رسول خضری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: با اجرای این طرح ها گام های موثری در جهت رفع محرومیت های این شهرستان ها برداشته شده است.
وی بیان كرد: سد بزرگ كولسه و تصفیه خانه سردشت، راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی سردشت، پروژه بیمارستان جدید پیرانشهر، پروژه بزرگراه تمرچین - پیرانشهر - نقده، مكانیزه كردن بیشتر از 13 هزار و 500 هكتار زمین كشاورزی در پیرانشهر، سدهای سیلوه، جلدیان و كانی سیب پیرانشهر، آسفالت ریزی و گازرسانی مناطق روستایی در هر دو شهرستان و بیمه خانه های روستایی در برابر حوادث از مهمترین طرح های اجرا شده در این شهرستان ها در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بوده است.
این نماینده مجلس افزود: انتظار می رود در سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی باز اعتبارات دیگری برای تكمیل پروژه های ناتمام و آغاز طرح های جدید در این شهرستان ها اختصاص پیدا كند كه از مهمترین آنها، طرح راه آهن نقده به پیرانشهر، پروژه تصفیه خانه پیرانشهر، آزادسازی واردات 182 قلم كالای اساسی از راه كارت های الكترونیك مرزنشینی در مرزهای تمرچین و كیله سردشت است.
وی افزود: موافقت با تبدیل دهستان نلاس سردشت به شهر، اجرای مصوبه پرداخت حق مناطق جنگی برای كاركنان دولت، اجرای آبیاری مكانیزه در 9 هزار و 700 هكتار زمین كشاورزی در سردشت باز از دیگر مطالبه هایی است كه می تواند اثرات مثبتی در رفع محرومیت های این شهرستان ها داشته باشد.
وی كه سابقه 2 دوره حضور در مجلس را دارد، اظهار داشت: در صورت تغییر نیافتن برنامه های هیات دولت در سفر به آذربایجان غربی، معاون پارلمانی رییس جمهوری برای افتتاح و كلنگ زنی طرح ها به پیرانشهر و سردشت سفر خواهدنمود.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا پیرانشهر و سردشت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و به واسطه موقعیت استراتژیك خود و همین طور منابع فراوان طبیعی دارای ظرفیت های بالقوه برای پیشرفت است.
9915/3072


1397/08/25
21:07:12
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: آسفالت , بیمه , توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک