وضعیت هوای تهران در چهارمین روز آلودگی قرمز شد

وضعیت هوای تهران در چهارمین روز آلودگی قرمز شد مسکن گزین: برمبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت برای چهارمین روز متوالی آلوده شده است و اکنون با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون 159 و در وضعیت «ناسالم» برای همه گروه ها قرار دارد؛بنابراین اکنون وضعیت کیفیت هوای تهران «قرمز» است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۱۵۸ ثبت شده است. باتوجه به استمرار آلودگی هوا در ایام اخیر، روزهای دوشنبه و سه شنبه ( ۳۰ آبان و اول آذر) در تمامی شهرستان های استان تهران به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها تعطیل و کلاس های مدارس در مقطع ابتدایی غیرحضوری و بصورت مجازی برگزار شدند. با تشدید آلودگی هوای تهران، مهدهای کودک و پیش دبستانی روز گذشته (۲ آذر) تعطیل شدند. همین طور کلاس های تمامی مقاطع تحصیلی در تهران و تمامی شهرستان های این استان به جز شهرستان های پردیس، فیروزکوه و دماوند بصورت غیرحضوری و مجازی برگزار می گردد.
برمبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون (۳ آذرماه) کیفیت هوا با رسیدن به عدد ۱۵۹ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد و این وضعیت به رنگ قرمز کیفیت رسیده است.
کیفیت هوای شهر تهران در پاییز امسال تا حالا ۴۴ روز در وضعیت قابل قبول، ۱۷ روز در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و دو روز بسیار ناسالم را تجربه کرده است که در زمان مشابه در سال قبل ۳۹ روز قابل قبول، ۲۱ روز ناسالم برای گروههای حساس و یک روز ناسالم بود.
گفتنی ست در هوای ناسالم که به رنگ قرمز است، کلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می گیرند و حتی ممکنست گروههای حساس گرفتار عوارض شدیدتری شوند. افزون بر این در هوای بسیار ناسالم که به رنگ بنفش نشان داده می شود و عدد AQI بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ قرار می گیرد، احتمال بروز عوارض جدی برای سلامت افراد جامعه بیشتر می شود.
برمبنای دستورالعمل احتیاطی صادره از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت بگیرد؛ کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این مثال هاست.
کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
منبع:

1401/09/04
13:27:52
5.0 / 5
252
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک