به همت اداره كل آموزش های شهروندی صورت گرفت؛

اجرای ۱۵۰ برنامه در بوستان های پایتخت برای کودکان

اجرای ۱۵۰ برنامه در بوستان های پایتخت برای کودکان مدیر کل آموزش های شهروندی از اجرای 150 برنامه در بوستان های شهر تهران در قالب تئاتر و نمایش فیلم در مناطق کم برخوردار به مناسبت هفته کودک آگاهی داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، مجتبی دانشور با اشاره به اهمیت و توجه به کودکان در آموزش های شهری، اظهار داشت: این اداره بعنوان یکی از متولیان آموزشی در شهر تهران، وظیفه آموزش و ترویج مفاهیم شهروندی و زندگی صحیح در فضای شهری به مردم را داراست که کودکان، مخاطبان اصلی در برنامه ریزی آموزشی کشور هستند. در همین راستا و باتوجه به هفته ملی کودک که از ۱۶ تا ۲۲ مهر ماه نام گذاری شده و اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، برنامه هایی با رویکرد نشاط و تحرک برای کودکان طراحی نموده است.
مدیرکل آموزش های شهروندی، دوران کرونا را دوران منفعل بودن کودکان دانست و بیان کرد: هدف از نام گذاری هفته ملی کودک در تقویم کشور، توجه به نیازهای عاطفی کودکان در کنار رشد و شکوفایی استعداد آنهاست این در صورتی است که حدود ۲ سال از شیوع ویروس کرونا گذشته و کودکان زمان زیادی را درخانه سپری کرده اند و این مساله موجب منفعل بودن کودکان شده است.
او درباره شعار هفته ملی کودک توضیح داد: شعار«حال خوش کودک، رنگ خوش زندگی» برمبنای مصوبه کمیته اجرائی و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، نام گذاری شد. بخش عمده برنامه های اداره کل آموزش های شهروندی با محوریت این شعار بوسیله معاونت اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه در حال اجرا است.
مجتبی دانشور درباره فضای برنامه های درحال اجرا اظهار داشت: دو اصل در اجرای برنامه ها در بوستان های شهر برای ما حائز اهمیت می باشد. در وهله اول رعایت پروتکلهای بهداشتی و دومی اجرای بازی های بومی و محلی به همراه خانواده کودکان، تا از این طریق مشارکت و همدلی را به آنها آموزش دهیم.
طبق گزارش سایت شهر، مدیرکل آموزش های شهروندی اضافه کرد: یکی از برنامه های مهم درحال اجرا، نمایش فیلم و اجرای تئاتردر مناطق کم برخوردار و جنوب شهر با کمک ماشین های سیار است. اداره کل آموزش های شهروندی برای اجرای برنامه ها با سایر ادارات شهرداری تهران همکاری کرده و مقرر است با همکاری سازمان زیبا سازی، نقاشی های منتخب کودکان در این ویژه برنامه به نمایش عموم گذاشته شود.1400/07/20
10:54:00
5.0 / 5
53
تگهای خبر: راه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک