معاون وزیر راه و شهرسازی:

جزئیات ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی

جزئیات ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی به گزارش مسکن گزین معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر خبرنگاری قبلا از امکانات دولتی برای خانه دار شدن بهره برده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی تواند مشمول تفاهمنامه ساخت مسکن بین وزارت راه و ارشاد باشد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی روز دوشنبه (۱۲ مهر) درباره آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران و اصحاب هنر و رسانه، توضیح داد: طبق تفاهم نامه ای که در دولت قبلی با وزارت ارشاد منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحدمسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است. وی ادامه داد: تابحال حدود ۹ هزار نفر از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده است و حدود هزار نفر دیگر باقی مانده است. این افراد به پروژه های در حال راه اندازی در سرتاسر کشور متصل می شوند و واحدهای درحال ساخت بعنوان مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد. همینطور کارمندان وزارت ارشاد مشمول این تفاهم نامه نمی شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: این تلقیِ اشتباه وجود داشته که هر خبرنگار و هر هنرمندی شامل این طرح مسکنی می شود، در حالیکه این گونه نیست. محمودزاده توضیح داد: شرایط تفاهم نامه ها به صورت کلی یکی است؛ همچون تفاهم نامه بین وزارت راه و وزارت ارشاد هم راستا با شرایط عمومی است که همه متقاضیان باید داشته باشند. ازاین رو حائز شرایط بودن متقاضی لازم است و اگر فرم «ج» افراد قرمز باشد نمی توانند در این طرح حضور داشته باشند. تفاوت تفاهم نامه ها تنها در این است که دستگاههای مربوطه کمک های ویژه تری را انجام می دهند تا مخاطبین با شرایط بهتری صاحب مسکن شوند ولی به معنای استثنا در حائز شرایط بودن به معنای قانونی آن نیست. معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر این اساس اگر خبرنگار و هنرمندی قبل تر از امکانات دولتی شامل تسهیلات دولتی و مسکن دولتی بهره برده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی تواند مشمول این تفاهم نامه شود. محمودزاده اظهار داشت: همینطور زنان مجرد به غیر از مجردان بالای ۳۵ سالِ خودسرپرست و سرپرست خانوار مشمول این طرح نمی شوند. سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد تقاضا هم در این طرح وجود دارد و همینطور عدم وجود مالکیت خصوصی از دیگر شروط در معرفی خبرنگاران و اصحاب هنر به پروژه های درحال ساخت است. برای رفع معضل مسکن در کشور طرح هایی همچون طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی عرضه شده است. طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد. جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی هم مقرر است بزودی اعلام گردد. گفتنی است؛ در ۹ مرداد ماه سال جاری با امضای تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقدمات اجرای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان حائز شرایط، فراهم گردید.
 


منبع:

1400/07/13
16:30:42
5.0 / 5
91
تگهای خبر: زمین , ویلا , تجاری , آپارتمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک