نیكزاد در جمع خبرنگاران:

بانک ها مکلف به پرداخت وام 400 میلیون تومانی مسکن می شوند

بانک ها مکلف به پرداخت وام 400 میلیون تومانی مسکن می شوند به گزارش مسکن گزین نایب رییس مجلس اظهار داشت: مطابق قانون جهش تولید مسکن، بانک ها مکلف به اعطای وام ۴۰۰ میلیون تومانی برای واحدهای مسکونی شهری خواهند شد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، علی نیکزاد امروز در جمع خبرنگاران درباره قانون جهش تولید مسکن عنوان کرد: از آغاز تشکیل مجلس یازدهم، ما پیگیر تحول در حوزه مسکن بودیم و بر این اساس طرح جهش تولید مسکن تدوین و در مجلس تصویب گردید. شورای نگهبان در نهایت این طرح را تایید نمود و هم اکنون به قانون تبدیل گشته است.
وی بیان نمود: در این قانون موضوع هایی چون تأمین زمین، تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی، فروش اقساطی و مشارکت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است. همینطور تشکیل شورایعالی مسکن همچون موارد دیگری است که در قانون مذکور آمده است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تأمین تاسیسات زیربنایی بر عهده وزارت خانه های نیرو و نفت می باشد و همینطور واگذاری زمین حریم شهرها و تشکیل صندوق ملی مسکن همچون موارد دیگری است که در قانون جهش تولید مسکن آمده است.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: دولت جدید با شعار تأمین یک میلیون واحد مسکونی در سال شروع به کار کرد و با اجرای قانون جهش تولید مسکن می تواند این وعده را محقق کند و مجلس شورای اسلامی هم با عنایت به این که ساخت مسکن دغدغه اصلی مردم است، اجرای این قانون را به صورت ویژه پیگیری خواهد نمود.
نیکزاد تصریح کرد: امیدواریم با اجرای قانون جهش تولید مسکن موضوع هایی چون تأمین زمین و تسهیلات لازم برای ساخت مسکن حل و فصل شود و بخش خصوصی، انبوه سازان و پیمانکاران بهانه ای برای عدم اجرا و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال نداشته باشند که البته دولت باید آنان را در این راه هدایت و راهبری کند.
وی متذکر شد: بانک مرکزی و سیستم بانکی بر مبنای قانون جهش تولید مسکن موظف می باشند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای این قانون اختصاص دهند و وام برای واحدهای مسکونی شهری ۴۰۰ میلیون تومان با اقساط پلکانی و برای مسکن های روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان باید پرداخت گردد.
نیکزاد خاطرنشان کرد: البته بر مبنای تورم پیشبینی شده میزان تسهیلات در سالهای آینده افزایش خواهد یافت و این مسئله در قانون جهش تولید مسکن پیشبینی شده است. مجلس حتما بر اجرای دقیق و صحیح قانون جهش تولید مسکن نظارت خواهد نمود.
نایب رئیس مجلس اظهار داشت: همه دستگاههای دولتی که زمین هایی را در شهرها دارند باید آنرا در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و نیروی انسانی هم برای اجرای این قانون به اندازه کافی وجود دارد. ساخت مسکن سبب ایجاد اشتغال می شود و هر واحد مسکن که فعال می شود، مانند لوکوموتیوی است که تعداد زیادی واگن را با خود همراه می کند و با فعال شدن بخش مسکن دیگر بخش ها هم فعال خواهند شد.
نیکزاد با تکیه بر این که باید قانون جهش تولید مسکن با دقت اجرا شود، اظهار داشت: شورایعالی مسکن هم به ریاست رئیس جمهور و مطابق با این قانون تشکیل می شود که این کار سبب ایجاد هماهنگی بین دستگاههای اجرا می گردد و صندوق ملی مسکن هم در نظر گرفته شده که همه مالیات ها را جمع آوری می کند و خودکفایی این صندوق در طول زمان سبب می شود ما نیازی به تسهیلات برای این حوزه نداشته باشیم.


منبع:

1400/06/07
23:39:42
5.0 / 5
468
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک