بهره برداری از ۹ كیلومتر مسیر خط ۶ مترو با آغاز به كار ۴ ایستگاه پر تقاضای سفر

بهره برداری از ۹ كیلومتر مسیر خط ۶ مترو با آغاز به كار ۴ ایستگاه پر تقاضای سفر به گزارش مسکن گزین در صورت تأمین بموقع منابع مالی و تزریق پول حاصل از فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ امکان بهره برداری از ۹ کیلومتر مسیر خط ۶ در چارچوب افتتاح ۴ ایستگاه پر تقاضای سفر در این خط وجود دارد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی امام مدیر عامل شرکت مترو با بیان مطلب فوق اضافه کرد: فارغ از ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ که عملیات اجرایی آن رو به پایان بوده و امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از این ایستگاه باشیم، در بخش جنوبی خط ۶ امکان افتتاح ۴ ایستگاه کارگر، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر(عج) و میدان شهدای هفتم تیر تا آخر سال جاری وجود دارد. در صورت تحقق این امر، عملاً ۹ کیلومتر از مسیر خط ۶ در بخش حدفاصل ایستگاه میدان امام حسین(ع) تا ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس وارد مدار بهره برداری خواهد شد. البته اینها همه به شرطی است که منابع مالی مورد نیاز برای تزریق به پروژه در موعد مقرر تأمین گردد و به این منظور در تلاش هستیم تا فرایند انتشار و فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.
امام در مورد دیگر اقدامات پیش رو که در ارتباط با خط ۶ مترو خواهد بود، اضافه کرد: سال جاری دو ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش را در این خط به بهره برداری رسانده ایم و امیدواریم ایستگاه شهید رضایی هم در تابستان افتتاح شود. از طرفی تلاش مستمری در حال انجام می باشد تا پروژه حفاری توسعه جنوبی خط ۶ با دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع در نیمه دوم سالجاری به پایان برسد تا روند ساخت ایستگاه های آن هم وارد مرحله جدی تری شود. ضمن این که بهره برداری از پست برق جنوبی خط مذکور را هم در دستور کار سال جاری داریم.

طبق گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، در صورت تحقق برنامه عملیاتی یاد شده، میزان کارایی و بهره وری خط ۶ به میزان قابل توجهی افزایش کمی و کیفی خواهد یافت.

منبع:

1400/04/23
19:26:23
5.0 / 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک