با تصویب شورای عالی شهرسازی؛

بافت فرسوده تهران به ۵ هزار هكتار افزایش یافت

بافت فرسوده تهران به ۵ هزار هكتار افزایش یافت به گزارش مسکن گزین دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران با ارسال نامه ای به شهردار، استاندار و رئیس شورای شهر تهران مصوبه این شورا در مورد افزایش محدوده بافت فرسوده این شهر را به آنان اعلام نمود.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران با ارسال نامه ای به انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و پیروز حناچی شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، مصوبه اخیر این شورا در مورد افزایش محدوده بافت فرسوده شهر تهران را به آنان اعلام نمود.
در بخشی از این نامه آمده است:
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۲۷ بهمن ۹۹ مصوبه ۲۴ آذر ۹۹ کمیسیون ماده پنج شهر تهران با مبحث الحاق ۱۵۱۹ هکتار (۱۱۶۸ هکتار بدون احتساب معابر)، به محدوده ۳۳۸۶ هکتاری بافت فرسوده شهر تهران (مجموعاً ۴ هزار و ۹۰۵ هکتار) و افزایش حدود ۴۵ درصدی محدوده مذکور را مورد بررسی قرار داد و ضمن توجه به گزارش دبیرخانه شورایعالی، به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود:
۱. محدوده های واجد سه شرط ریزدانگی، نفوذناپذیری و ناپایداری، مطابق نقشه های مورد تأیید کمیسیون ماده پنج مورد تأیید قرار گرفت.
تبصره: در محدوده بازار تهران و راسته های عمده تجاری، صرفا واحدهای مسکونی که مبادرت به دریافت پروانه تخریب و نوسازی می کنند، از مشوق ها و تسهیلات قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن برخوردار خواهند بود.
۲. تصمیم گیری در مورد محدوده هایی که فقط دو شاخص «ناپایداری» و «ریزدانگی» را دارا هستند، به تصویب شاخصهای جدید شناسایی محدوده های هدف بازآفرینی شهری (موضوع مصوبه ۳۰ دی ۹۸) و بررسی در کمیته فنی موکول می شود.
۳. با تصویب کمیسیون ماده ۵ تهران، بلوک های شهری واقع در محدوه های مصوب قبلی که تا آخر سال ۱۴۰۰ با اقدامات نوسازی شامل راه اندازی معابر طرح تفصیلی، نوسازی بناها و تجمیع قطعات ریزدانه واجد شاخصهای سه گانه بافت فرسوده نخواهند بود، از محدوده بافت فرسوده و ناکارآمد تهران حذف شوند.

1399/12/20
18:12:15
0.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک